Відповіді на часті питання

Оцініть корисність інформації: 2.8/5, 5 голосів

Абітурієнти, які хочуть навчатися закордоном, часто задають ряд типових питань стосовно різних аспектів роботи проекту. Основні з них:

Яка вартість навчання?

В середньому навчання коштує 1000 – 1500 євро на рік. Ціна коливається у зв’язку з обраною спеціальністю. Так, найдорощими напрямками рахується архітектура, логістика та управління бізнесом (2000 – 3000 євро на рік).

Загальна ж вартість навчання буде залежати від тривалості освітнього процесу.

При цьому, навчатися у державних ВУЗах зазвичай дорожче: за один рік прийдеться викласти від 2000 євро.

У чому суть навчального процесу?

Навчальний рік складається з двох семестрів: осінньо-зимового та весняно-літнього. Вони розпочинаються, відповідно, з 1 жовтня та 1 березня.

Тривалість навчання може відрізнятися. Наприклад, здобуття ступеня бакалавра триває три-чотири років в залежності від спеціальності (гуманітарні і економічні напрямки – 3 роки, технічні – 4 роки), а магістра – лише півтора-два роки.

Стаціонарне навчання проводиться з понеділка по п’ятницю, але може бути залучено й менше днів. Режим занять зазвичай наступний: з 8:00 до 17:00.

Якщо говорити про заочну форму, то заняття можуть проводитися двічі на місяць з п’ятниці по неділю, а саме: п’ятниця – 17:00 – 20:00, субота – 8:00 – 20:00, неділя – 8:00 – 20:00. Це зручний режим для тих, хто працює.

Навчальний план в обох випадках практично не відрізняється по об’ємам годин, ні по викладеному матеріалу. Детальніше дізнатися про навчання у Польщі ви можете з відгуків наших клієнтів.

Яка мова викладання?

В основному навчання відбувається на офіційній державній мові, польській. Тому для вступу необхідно освоїти цю мову та отримати сертифікат, який підтверджує ваші знання на рівні Б1.

Проте ряд ВУЗів пропонує й навчання на англійській мові з розрахунком на іноземних студентів.

На який диплом можна розраховувати по завершенню навчання?

Закінчивши будь-який польський ВУЗ, ви отримаєте європейський диплом. При цьому, слід розуміти різницю між цим поняттям і дипломом «європейського зразка».

Такий документ дасть вам право працювати майже у всіх країнах світу, включаючи й Україну. Диплом, отриманий у Польщі, не потрібно нострифікувати у нашій країні, що обумовлено угодою про спільне визнання дипломів між Україною та Польщею.

Скільки приблизно коштує проживання та харчування студента у Польщі?

Жити студент може або у кімнаті гуртожитку, або у власноруч орендованій квартирі (кімнаті). Від цього залежить і вартість проживання, коливаючись від 100 до 200 євро за місяць.

Інші витрати, включаючи харчування, громадський транспорт і так далі, становлять приблизно 150 євро на місяць.

Чи можна розраховувати на стипендію?

Кожен з ВУЗів, з якими ми співпрацюємо, має відповідну кількість ( від 3 до 25) стипендіальних програм, які розраховані на іноземців, у тому числі й українських студентів.

Більш детально про участь у них можна прочитати на офіційних сайтах самих університетів.

Які необхідні умови вступу?

В плані документів вам знадобиться медична довідка та атестат після закінчення 11 класів школи (про повну середню освіту) або диплом бакалавра. У першому випадку – для навчання на бакалавраті, у другому – для магістратури.

Крім того, майже всі вищі навчальні заклади просять на представленому документі апостиль. Це такий штамп, який надає будь-якому офіційному документу міжнародності. Згідно Гаазької конвенції, учасником якої є й Україна, документ з апостилем не вимагає нотаріального завірення у інших країнах.

Ставиться апостиль у Міністерстві освіти і науки України. У даному випадку він підтверджує достовірність поданого документу про освіту.

Крім того. Документи, які подаються, мають обов’язково бути перекладені польською мовою. При цьому потрібен якісний присяжний переклад звроблений у Польщі в присяжних перекладачів, що є у списку Польського Міністерства, або завірений та засвідчений нотаріально у консульстві.

Більш детально прочитати про документи для подачу у польські ВУЗи, а також строках і мовах можна на сайті конкретних ВУЗів, або ж ставши учасником нашого проекту.

Чи потрібна віза для навчання у Польщі?

Іноземцям для навчання у польському ВУЗі обов’язково потрібна спеціально студентська віза, яка видається на рік. Її можна відкрити у Візовому центрі у вашому місті або безпосередньо у Консульстві Польщі. Оформляється вона у загальному режимі, і при наявності студентського квитка повністю безкоштовно.

Під час навчання чи після завершення польського ВУЗу, знайшовши роботу ви зможете отримати карту тимчасового побиту. Дається вона також на один рік. Володарі такого документу мають право перетинати кордони країн ЄС, а також жити та працювати у Польщі протягом строку дії карти, який, доречі, по завершенню можна продовжити.

Чи обов’язково оформляти медичне страхування?

Страхування потрібно у будь-якому випадку, так як без нього вам не відкриють візу. Оформляється воно в українській страховій компанії, яка має акредитацію у Польщі. Тип страховки: від нещасних випадків. У разі чого вона покриє усі витрати на лікування у Польщі.

Крім того, хороший варіант – оформити державне медичне страхування в Narodowy Fundusz Zdrowia. Більше інформації можна знайти на сайті www.nfz.gov.pl.

Знайти університет Подати заявку на вступ

Читайте також

Messenger Viber Telegram Whatsapp