Університети та ВНЗ Польщі

Оцініть корисність інформації: 3.8/5, 80 голосів

У Польщі, так як і в будь-якій країні світу, є держані та приватні ВНЗ (вищі навчальні заклади). При цьому отриманий диплом будь-якого з типів університету має однакову престижність, а саме навчання – якість. Адже усі ВНЗ Польщі основані на однаковому освітньому процесі в плані подачі матеріалу, організації умов для розвитку практичних навиків і механізму контролю за рівнем отриманих знань.

ВУЗи Польщі представлені університетами, інститутами, вищими школами та академіями. За спеціалізацією їх можна розділити на технічні, медичні, суспільно-економічні, спортивні та бізнесові.

Диплом, отриманий у будь-якому польському ВНЗ – це документ, який робить можливими успішні пошуки роботи за кордоном для кожного випускника. Завдяки тому, що польська освіта відповідає нормам і стандартам болонської системи, отриманий по завершенню диплом визнається по усій Європі та за її межами. До речі, при бажанні можна отримати і англомовну версію документу (диплому). Це дійсно ваш пропуск на роботу у будь-яку точку світу, у будь-яку країну.

Знайти університет Подати заявку на вступСписок всіх ВНЗ Польщі >>

Університети Польщі по містах >>

Державні і приватні ВНЗ Польщі – який обрати?

Всі абітурієнти обирають, до яких університетів краще вступати - приватних або державних. Не лише державні, але приватні університети Польщі для українців, росіян, білорусів, казахів та інших іноземців, стають все більш вимогливими до абітурієнтів, і до студентів.

Що потрібно враховувати при вступі до ВНЗ Польщі:

1) Вимоги до абітурієнтів та студентів в приватних університетах не поступаються державним

За останні роки вимоги до абітурієнтів і студентів істотно посилилися: для вступу в приватний ВНЗ потрібно підтвердити знання польської або англійської мови (залежить від того, якою мовою ви будете вчитися), надавши сертифікат. Також в приватних університетах стали більш жорсткими вимоги до студентів: їх відраховують за неуспішність. Також в приватних університетах абітурієнтам іноді потрібно проходити кваліфікаційні інтерв'ю, співбесіди, щоб бути зарахованими до ВНЗ.

Набагато більше уваги в приватних університетах стали приділяти науковій діяльності викладачів і студентів. Від результатів наукових досліджень і розробок безпосередньо залежить фінансування ВНЗ, відкриття нових спеціальностей. Багато приватних університетів в Польщі не відстають від державних університетів по науковим досягненням.

2) Вступ до університету не гарантує отримання польського диплому

Велика кількість абітурієнтів, які успішно вступили в польські університети з картою поляка, були відраховані після першої сесії. Тому після зарахування в державний ВНЗ студенти не повинні розслаблятися. У державних університетах висувають дуже високі вимоги до студентів при здачі іспитів. Не всі студенти справляються з таким навантаженням.

3) Поляки також часто вибирають навчання в приватних університетах

Як в приватних, так і в державних університетах Польщі вчиться велика кількість поляків. В тому числі, і на англомовних програмах. Польські абітурієнти вибирають платне навчання з кількох причин. Одна з них - навчальні програми приватних польських університетів краще адаптовані до вимог роботодавців. Приватні університети набирають викладачів-практиків, а державні ВНЗ - наукових співробітників, вчених, які володіють хорошими навичками викладання.

4) Дипломи приватних і державних університетів - рівноправні

Кожен акредитований приватний і державний університет видає диплом про вищу освіту встановленого зразка. Університет може додатково акредитувати видаються дипломи в академічних або професійних інстанціях. Наприклад, дипломи архітекторів Університету екології та управління мають акредитацію Європейського союзу архітекторів. Що це дає? В ЄС випускникам з дипломом архітектора цього університету не потрібно проходити додаткову професійну атестацію.

5) Вища школа в Польщі є повноцінним вищим навчальним закладом

Багато звертають увагу, що ВНЗ в Польщі можуть називатися по-різному: це і університет, і політехніка, і колегіум, і вища школа. Дипломи бакалавра і магістра всіх перерахованих навчальних закладів - юридично рівноправні в Польщі.

Університети - це ВНЗ, в яких присуджується докторський ступінь як мінімум за 10-ма спеціальностями.

Політехніка - це ВНЗ, в якому присуджується докторський ступінь як мінімум за 6-ти технічними спеціальностями.

Вища школа - це один з видів вищих навчальних закладів. Головною називається вища школа, в якій присуджується докторський ступінь як мінімум за 7-ми спеціальностями.

Польський колегіум - це відділення університету з не університетським профілем (наприклад, Медичний колегіум) або відділення університету, яке займається підготовкою бакалаврів. Хоча є і ряд винятків: наприклад, Колегіум Сівітас, який займається підготовкою не тільки бакалаврів, а й магістрів.

Основні відмінності між державними та приватними університетами в Польщі:

  • в державних університетах зарахування проходить раніше, ніж в приватних: списки студентів формуються вже в липні;
  • приватні університети вважаються більш гнучкими до вимог студентів: в таких ВНЗ легше перевестися на іншу спеціальність, там є більше програм обміну;
  • в державних університетах потрібно пройти очну співбесіду, щоб потрапити на деякі платні програми, навіть якщо при цьому не передбачені вступні іспити;
  • в приватних університетах набагато простіше і швидше відбувається взаємодія між відділом рекрутації і студентами, тому для вступу до державних ВНЗ краще подавати документи заздалегідь.

Найкращі університети Польщі

Список наших польских ВУЗів-партнерів, у яких найкраща вища освіта в Польщі, ви можете проглянути на нашому сайті. Також ознайомитися зі всім, що потрібно, щоб отримати якісну вищу освіту в Європі.


Корисним фактом може виявитись і те, що університети Польщі є учасниками постійних обмінних програм студентів. Тому Ви маєте можливість перевестися на навчання до другої країни, або ж поїхати туди на практику чи стажування. При цьому є велика різноманітність серед числа європейських ВУЗів, що мають домовленості з польськими.

Університети Польщі по містах

Тривалість процесу навчання відрізняється в залежності від ступеня і спеціальності. В загальному це термін від двох до п’яти років, котрий ділиться на два семестри в рік (кожен по п’ять місяців).

Університети Польщі

У більшості вищих навчальних закладів Польщі навчання проводиться на польській мові. Проте є багато університетів, котрі пропонують навчання на англійській. Але така освіта зазвичай коштує дорожче. У будь-якому випадку при вступі студент повинен володіти офіційною державною мовою країни хоча б на базовому рівні (в більшості випадків — це рівень Б1). Тішить те, що польська та українська мови є досить подібні, тому процес вивчення є не таким складним в порівнянні з іншими випадками. До речі слово подібний польською звучить як «подобни» podobny І таких схожих слів за звучанням є безліч

Безкоштовно навчатися у Польщі можуть лише громадяни Польщі. Причому тільки у державних ВУЗах. Приватні університети та вищі школи є платними, як для громадян, так і для іноземних студентів. Порядок вступу для цих двох категорій абітурієнтів при цьому досить відрізняється. Так, іноземець повинен надати свідоцтво, яке підтверджує його середню освіту. А ось результати ЗНО до уваги не беруться. Крім того, кожен окремий ВУЗ може вимагати свої додаткові умови при вступній кампанії. Наприклад, багато з університетів проводять співбесіди чи спеціальне тестування зі знань польської та англійської мови.

Отримання європейського диплому після навчання у польському ВУЗі дає великий спектр можливостей для реалізації своїх амбіцій та мрій у плані кар’єри. Крім цього, при бажанні, Ви зможете продовжити своє навчання в університетах як на території країн ЕС, так і в Україні.

Особливі умови вступу мають українці-власники карти поляка. Цей документ дає змогу навчатися у польських ВУЗах безкоштовно, на тих самих умовах, що і громадяни Польщі.

Подайте заявку на вступ та гарантовано отримайте знижку!

Повний перелік ВНЗ ПольщіMessenger Viber Telegram Whatsapp