Проживання для студентів в Польщі

Оцініть корисність інформації: 3.1/5, 9 голосів

Майже усі державні, а також деякі приватні ВУЗи забезпечують своїх студентів гуртожитками. Тому можна зняти окрему квартиру, або ж кімнату. Вартість коливається від 350 до 700 злотих.

Гуртожитки університетів

Гуртожитки університетів в Польщі

Гуртожитки польських ВУЗів бувають двох типів: приватні та звичайні. Проживання можливе як у тих, так і у тих. Приватні ВНЗ не завжди мають свої гуртожитки, оскільки політика сучасних університетів така, що університет забезпечує і гарантує хороший навчальний процес і якісну освіту, а про все інше студент мусить подбати сам. В таких випадках поселення відбувається до гуртожитків державних ВНЗ, або приватних гуртожиткув, або на квартирах.

Розділ на кімнати у гуртожитках зазвичай «коридорного» типу, або ж «блочного». У першому варіанті кухня та санітарна зона є спільними для усього поверху. При другому варіанті поділу кімнати «зібрані» по 3-4 штуки і кожен такий блок має свій санвузол, але кухня також одна на весь поверх.

У цілому кімнати розраховані на 2-3 осіб. У ній є усе необхідне, починаючи з ліжка та елементарних меблів (стіл, стільці, шафа, полички) і закінчуючи додатковим комфортом у вигляді Інтернету (кабельного чи безпровідного типу).

Якщо Ви плануєте проживати у гуртожитку чи зйомній квартирі, то будьте готові до Kaucji. Це одноразовий внесок, який вимагають для гарантії того, що у разі чого Ви забезпечите відшкодування нанесеної шкоди майну та речам. Ця застава при виселенні обов’язково повертається.

Приватні гуртожитки

Приватні ВНЗ не завжди мають свої гуртожитки. В таких випадках поселення відбувається до приватних гуртожитків або на квартирах. Приватні гуртожитки коштують від 500 до 650 злотих.

Кімнати та квартири

Кімнати та квартири в Польщі

Крім того, є можливість винайму квартири. Але у такому випадку будьте готові оплачувати не тільки оренду, але й комунальні послуги, які в Польщі досить дорогі. На ціну впливають різні фактори: розташування житла, кількість кімнат у ньому, умови і так далі. Звичайно, що чим ближче квартира до центральної частини міста, тим вона дорожча. В середньому вартість оренди на 1 людину становить 600-800 злотих, коливаючись від 500 до 1500 злотих на місяць, залежно від міста та умов.

До речі, проект «MOJA EDUKACJA» допомагає студентам у вирішенні даного питання, надаючи кілька варіантів житла на вибір, а консультації у процесі пошуку підходящого житла.


Знайти університет Подати заявку на вступ

Читайте також

Messenger Viber Telegram Whatsapp