Поліцеальні школи в Польщі

Оцініть корисність інформації: 4.2/5, 64 голосів

Школи для дорослих в Польщі називаються поліцеальними. Польща пропонує навчання не тільки для молоді, але й для старших вікових груп, де є можливість отримати європейський диплом або сертифікат про закінчення навчання. Для іноземців більшість таких курсів є безкоштовними.

Що пропонують поліцеальні школи?

Поліцеальна школа в Польщі

Дуже важливо: поліцеальні школи в Польщі не дають диплом про вищу освіту. Такі школи подібні за статусом до технікумів. Це хороша можливість за короткий проміжок часу отримати конкретні навички та професію. Таке навчання для дорослих в Польщі проводиться у багатьох містах, у тому числі у Кракові, Любліні, Варшаві, Познані, Катовіце та ін. У таких школах іде нахил саме на практичну підготовку, а не на теорію, як в університетах.

Види шкіл, залежно від часу відвідування:

 • школи вихідного дня;
 • денні школи;
 • вечірні школи.

Яка тривалість навчання? Навчання проходить від 1-го до 3-х років, залежно від обраної вами спеціальності. Після закінчення навчання ви отримаєте диплом.

Яка ціна навчання? Така освіта для дорослих в Польщі є безкоштовною, у тому числі й для українців. Якщо ви працюєте і вам не підходить стаціонарне навчання, є курси вихідного дня. У такому випадку ви будете навчатись 2 дні, а не 5. Проте цей курс не спрощений, тому варто відноситись до такого навчання серйозно. 

Широкий вибір спеціальностей

Від вибору спеціальності буде залежати і термін навчання. У Польщі пропонують дуже широкий вибір спеціальностей для дорослих, які хочуть навчатися.

Спеціальності в поліцеальних школах:

 • тривалість навчання – 2,5 роки: зубний технік (CAD/CAM); технік електрорадіолог;
 • тривалість навчання – 2 роки: технік ортопед, ветеринар, оптик, фармацевт, масажист; технік косметології, SPA; дитячий опікун; технік-інформатик; технік телеінформатики; технік бухгалтерського обліку; технік адміністрації (офіс менеджер); декоратор інтер’єру.
 • тривалість навчання – 1 рік: асистент стоматолога, медичний опікун, дієтолог, реабілітолог, комп’ютерна графіка, асистент вчителя у початковій школі, фітнес-інструктор, флорист, візажист, стиліст, майстер манікюру.

Хто може навчатись у поліцеальних школах?

Навчання у таких школах спрямоване на абітурієнтів з пострадянських держав. Тому інформація на Інтернет-сторінках поліцеальних шкіл в Польщі представлена і українською, і російською мовами. У разі потреби ви можете отримати і телефонну консультацію однією з цих мов.

Чи є вікові обмеження для навчання? Навчатися можуть всі: як молоді люди віком від 18-ти років, так і люди пенсійного віку.

Чи можуть подавати документи люди, які вже мають вищу освіту? Так, можуть. Але при подачі документів все одно потрібно буде принести документи про отримання середньої освіти. Це можуть бути документи про закінчення училища, школи, коледжу.

Чи є вступні екзамени? Ні, зазвичай екзаменів немає. Для вступу вам потрібно буде заповнити спеціальну аплікаційну форму. Її можна знайти на сайті школи. Не забудьте принести заповнену аплікаційну форму разом з іншими документами для вступу.

Які документи потрібні для вступу?

Перш за все, визначтесь з навчальним закладом, до якого будете вступати та оберіть спеціальність. Перелік документів буде залежати від школи, яку ви оберете. До обов’язкового переліку документів належать:

 • ксерокопії 2-х паспортів (національного та закордонного);
 • свідоцтво про повну загальну середню освіту;
 • медичні довідка;
 • 2 фотографії (такого ж типу, як для візи).

Отже, основний документ – це свідоцтво про повну загальну середню освіту, яку ви отримали після закінчення навчання в Україні. Переклад свідоцтва не потрібен. Якщо ж у вас свідоцтво старого зразка, потрібен буде апостиль або завірений переклад. Детальніша інформація – у вашій поліцеальній школі. Знадобляться і базові знання польської мови.

Коли подавати документи? Навчання відбувається за семестрами. Подати заявку на таке навчання ви можете у будь-який час, а зараховані будете чи з весняного чи з осіннього семестру.

Карта побиту, національна віза

Поліцеальні школи в Польщі зможуть надати вам всі документи про ваше зарахування, а також про кількість навчальних годин тощо. Завдяки таким документам ви зможете отримати карту побиту або національну візу для навчання. Для вас буде спрощено процедуру отримання національної робочої візи або ж карти тимчасового перебування після того, як ви закінчите навчання та отримаєте свідоцтво.

Вартість навчання

Навчання для дорослих в Польщі може бути як безкоштовним, так і платним. Все залежить від регіону, де ви будете навчатися та від умов, які запропонує школа. У деяких школах існує вступний збір на навчання, у деяких просять оплатити страховку тощо.

Мова

Вам потрібно володіти польською мовою на базовому рівні, адже навчання буде проходити польською. У поліцеальних школах, на відміну від університетів, не проводиться навчання англійською мовою. Проте знання англійської допоможе вам облаштуватися, як тільки ви переїдете до Польщі. Якщо ж ви збираєтесь отримувати освіту для дорослих в Польщі, вам варто пройти безкоштовний курс польської мови. Зазвичай цей курс входить до навчальних програм.

Отже, ви не тільки пройдете курс польської мови, а й будете слухати лекції польською, здавати іспити, виконувати різні завдання від викладачів. Тому після закінчення школи ви не тільки здобудете професійні навички, але й будете набагато краще володіти польською.

Відвідування занять

Відвідувати заняття потрібно обов’язково, інакше вам доведеться заплатити штраф. Розмір такого штрафу може скласти біля 270 злотих за кожен місяць навчання. Може бути й інше покарання за прогули занять – закриття візи та депортація, заборона в’їжджати до країн шенгенської зони впродовж кількох років.

Подальше працевлаштування

Усі спеціальності формуються згідно запитів ринку праці. Тому після успішного закінчення такої школи ви швидко знайдете для себе роботу. Отримавши диплом про закінчення такого навчання, ви зможете працювати як у Польщі, так і в інших країнах ЄС.

При поліцеальних школах створені спеціальні агенції, які допомагають випускникам знайти хорошу роботу згідно спеціальності.

Переваги та недоліки навчання

Серед переваг навчання у поліцеальних школах:

 • відсутність вікових обмежень;
 • отримання європейського диплому;
 • отримання конкретних знань та вмінь;
 • можливість легалізації перебування у країні;
 • можливість отримання навчальної візи;
 • вдосконалення знань з польської мови.

У такого навчання є й незначні недоліки. У таких школах немає поділу на групи за досвідом та рівнем підготовки. Ще один незначний мінус – це більш тривалий термін навчання, ніж на професійних курсах. Проте ви отримуєте більше знань та навичок, ніж на курсах.

Знайти університет Подати заявку на вступ

Читайте також

Messenger Viber Telegram Whatsapp