Що таке номер PESEL і NIP?

Оцініть корисність інформації: 4.5/5, 2 голосів

Ті, хто навчається чи проживає у Польщі, напевно, вже не раз стикалися з таким нюансом як номери PESEL або NIP. Тому слід розуміти, що означають ці данні. Тим же, хто тільки збирається здобувати освіту у цій країні, також варто ознайомитись с тим, про що йде мова.

PESEL – це реєстр тих людей, які знаходяться на постійному або тимчасовому проживанні. Тобто ті, хто постійно перебувають у Польщі уже понад три місяці. Простіше говорячи, це «прописка» (zameldowanie). Детальніше про номер PESEL можна прочитати у законі, який регулює його аспекти, «про реєстр населення і внутрішні паспорти» (10.04.1974 р.).

Номер видається у наступних випадках:

  • коли особа має КСП або КТП, видану більше, ніж на три місяці;
  • при страхуванні здоров’я або соціальному страхуванні;
  • коли особа подала письмову заяву на отримання номеру до спеціального органу - Departament Ewidencji Państwowych i Teleinformatyki MSWiA (ul. Pawińskiego 17/21, 02-106 Warszawa.

В той час як номер PESEL може видаватися звичайним особам, то NIP стосується лише платників податків. Тобто, роль першого – винятково інформаційна, а ось другій уже використовується для податкових цілей.

При цьому, усі фізичні або юридичні лиця, котрі є постійними платниками податків, обов’язково повинні отримати цей номер. Його отримують при реєстрації у списках платників податку. Для документального забезпечення використання і привласнення номеру NIP був випущений спеціальний закон «про умови реєстру і отримання номеру NIP» (1995 рік).

Для отримання NIP потрібно піти до Urząd Skarbowy (Податкова) і заповнити спеціальну форму (NIP-3). Про підтвердження реєстрації Вас у списках офіційних платників Ви дізнаєтесь через пошту або особисто.

Знайти університет Подати заявку на вступ

Читайте також

Messenger Viber Telegram Whatsapp