УКРАЇНСЬКІ СТУДЕНТИ НЕ МОЖУТЬ ПОВЕРНУТИСЯ НА НАВЧАННЯ ДО ПОЛЬЩІ

Через ситуацію з пандемією коронавірусу українські студенти, які навчалися у ВНЗ Польщі, повинні були покинути навчання, щоб потрапити додому до закриття кордонів. У результаті карантин затягнувся та через діючі карантинні обмеження студенти не мають змоги повернутися назад до Польщі на навчання. З цим питанням вони звернулися до польської та української влади, адже не можуть захистити дипломи, забрати свої речі, оплатити навчання, незважаючи на наявність чинної студентської візи.

Як проходить навчання під час карантину?

Наразі навчання у польських університетах проходить онлайн. Студентам, які проживали у гуртожитках, сказали покинути гуртожиток через запроваджені карантинні заходи. На сьогоднішній день до Польщі можуть виїжджати лише ті громадяни України, які будуть там працевлаштовуватись – в основному, це сезонні працівники.

Незважаючи на таку ситуацію, студенти все одно продовжують платити за гуртожиток та оренду квартири. До того ж, у червні-липні у студентів будуть проходити захисти дипломних робіт, у молодших курсів – сесія. Студентам, які наразі перебувають в Україні, немає як підготуватися.

Проблеми з оплатою за навчання

Також українська молодь наголошує: можуть виникнути проблеми з оплатою за навчання. Адже практично кожен студент підробляв та мав можливість заплатити за навчання. У разі відсутності проплати студентів можуть відрахувати. До того ж зараз, коли немає змоги повернутися, студентам ніхто не компенсує кошти за навчання. А відтермінувати оплату – доволі важко.

Поки що студенти не отримали відповіді на своє звернення. В той же час, уже розпочався набір молоді з України до польських ВНЗ на наступний навчальний рік.

Comments are closed.