ПРИВАТНИЙ ЧИ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ОБРАТИ?

pryvatnyy-chy-derzhavnyy-universytet-obraty

Польська система освіти передбачає дві форми власності університетів – державні та приватні. Обираючи університет у Польщі ми нерідко переносимо досвыд український приватних вишів на польську систему освіти. Проте, в цьому плані, на щастя, з Польщею ми маємо масу відмінностей. Найперше, це те, що всі університети в Польщі, чи то приватні, чи то державні не отримають ліцензію на провадження спеціальності поки не пройдуть процесу акредитації в Акредитаційній комісії, яка працює для всіх на однакових засадах, тобто дипломи обох типів університетів визнаються на такому самому рівні. Нерідко буває, що приватні університети іноді випереджають державні у рейтингах, як наприклад Академія Леона Козмінського у Варшаві вкотре стає кращим економічний ВУЗом.
Основною відмінністю залишається різниця у типі знань, які Ви хочете отримувати: якщо Ви націлені на отримання академічних знань, хочете займатись науковою роботою, писати статті, брати участь у наукових конференціях, продовжувати освіту на магістерському, чи рівні докторанта – тоді, звісно, державний університет дасть для Вас більше можливостей. Якщо ж Вам цікава практична сторона Вашої спеціальності, Ви хотіли б розпочати власну справу та повчитись у «практиків» – тоді ми радитимемо Вам приватний ВУЗ.
Якщо у Вас є Карта Поляка, громадянство ЄС, чи дозвіл на стале перебування, тоді у державних університетах Ви можете поборотись за бюджетне місце. Якщо вступатимете як іноземець, то стандартно, у приватних ВУЗах вартість навчання буде від 900 євро за рік, у державних від 2000 євро. Вагомою перевагою державних університетів є їх розвинена інфраструктура – кампуси, гуртожитки, студентські організації.
Можливості потрапити на іноземні виїзди, стажування, практики є абсолютно рівносильними як у державних так і у приватних ВУЗах. Викладацький склад також рівносильний та однаково професійний, так як часто професори викладають у кількох університетах. Також можна отримувати (навіть на платній формі навчання) ректорські стипендії, якщо ви будете демонструвати високі показники у навчанні чи будете брати активну участь у студентському самоврядуванні.
При виборі університету в Польщі не варто акцентувати увагу на тому, приватний університет чи державний, головне точно визначитись із спеціальністю, відповісти самому собі на питання ким Ви хочете бути, чим хочете займатись по закінченню університету. А проаналізувати попит на ринку праці та підібрати оптимальний варіант університету саме для Вас допоможуть наші фахівці!!
Команда Проекту Moja Edukacja старається для тебе!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

54 + = 59