ОТРИМАННЯ СТУДЕНТСЬКОЇ ВІЗИ В ПОЛЬЩУ: НОВІ ЗМІНИ У ЗАКОНОДАВСТВІ

chervneva-znyzhka-10-na-posluhy-moya-edukacja

Вступна кампанія 2019 року суттєво відрізняється від минулорічних, і при вступі до польських ВНЗ у українських абітурієнтів та їх батьків виникає все більше запитань. У серпні вступна кампанія підходить до кінця, і українські абітурієнти як раз отримують довідки про зарахування до університетів Польщі. Наступний етап – заявка на отримання студентської візи. Саме на цьому етапі цього року й виникло безліч запитань.

На сайті посольства Польщі вимоги для отримання студентської та національної візи було опубліковано дуже пізно. Зокрема, пізно оголосили перелік документів для отримання таких віз та грошові суми, які повинні бути наявні у абітурієнтів під час навчального року. Консультанти у польських візових центрах під час телефонних консультацій також не могли надати чітких відповідей на питання абітурієнтів, та постійно плуталися.

Що змінилося у польському законодавстві?

 Хоча зміни до закону про іноземців офіційно почали діяти з 27 квітня 2019 року, процедура подачі/прийому документів не була відпрацьована і на кінець вступної кампанії. Основні зміни у польському законодавстві торкнулися тих іноземців (в т.ч. й українців), які навчаються, проводять наукові дослідження в польських університетах, їдуть на стажування або будуть брати участь у волонтерських програмах. Такі зміни в законодавстві – це наслідок адаптації країни до Директиви ЄС. Ця директива стосується умов в’їзду та перебування на територію ЄС осіб з країн, які не є членами Європейського Союзу. Це, в тому числі, й українці.

Зміни у законодавстві торкаються ще одного важливого нюансу – викорінення фіктивного студентства, а також фіктивного туристичного перебування у Польщі. Часто трапляються випадки, коли іноземці в’їжджають до країни на основі студентської або туристичної візи, а насправді їдуть не вчитися чи відпочивати, а нелегально працевлаштовуватися.

Таким чином, зараз на громадян, які хочуть отримати студентську або національну візу, чекає ретельна перевірка. Зокрема, потрібно довести, що у студента вистачить коштів, аби проживати та харчуватись на території Польщі впродовж навчання.

Як зараз можна отримати студентську візу: основні зміни

Українські абітурієнти, студенти та їх батьки б’ють на сполох, адже не можуть виконати вимоги змін до польського законодавства. Зараз окрім довідки про зарахування до ВНЗ Польщі, у переліку документів, які потрібно подавати для отримання візи, з’явилось ще декілька вимог. Зокрема, потрібно подати такі документи:

  • довідку про зарахування, видану університетом;
  • підтвердження оплати за навчання від університету;
  • довідка з гуртожитку або договір оренди житла, де вказана сума за проживання;
  • документи, які засвідчують наявність коштів на покриття витрат під час навчання, а також витрат на повернення до своєї країни.

Також батькам абітурієнтів та студентів, яким не виповнилося 18 років, доведеться надати документи, які підтверджують наявність коштів, а також «спонсорський лист», засвідчений нотаріусом.

Як підтвердити наявність коштів? За допомогою довідок про зарплату, свідоцтва про наявність коштів у польському банку, а також наявність ліміту коштів на картці. Важливо, аби кошти лежали саме у польському банку.

Скільки коштів повинно бути на картці? Щоб отримати візу на рік, потрібна сума 8612 злотих (з розрахунку 701 злотий на місяць + 200 злотих – кошти на повернення додому).

Також консульство має право викликати абітурієнта або студента на співбесіду, аби переконатись, що рівень знання польської мови іноземця достатній, аби вчитися у навчальному закладі. Підкреслюємо: такі вимоги відносяться і до абітурієнтів, і до всіх студентів.

Скільки тепер триватиме розгляд документів?

Якщо раніше студентську візу можна було отримати лише за тиждень, то на сьогоднішній день така процедура може тривати до 60 днів. Це зумовило масові відмови студентів навчатися на літніх підготовчих курсах, адже молодь не встигає отримати візу, щоб потрапити на таке навчання. На прохання пришвидшити процедуру розгляду документів студентам відповідають відмовою.

Comments are closed.