НАВИПЕРЕДКИ З МАЙБУТНІМ: ЯК ОБРАТИ ПРОФЕСІЮ, АКТУАЛЬНУ В 2020-Х?

navyperedky-z-maybutnim-yak-obraty-profesiyu-aktualnu-v-2020-kh
А Ви чули щось про «Світ 4.0»? Провідні науковці, бізнесмени та лідери думок ще з початку 2010-х стверджують, що людство надшвидкими темпами рухається на зустріч індустріальній революції четвертого покоління. Саме тому, обираючи фах у 2019 році, варто не просто зазирати у майбутнє, а навстіж відшторювати всі його завіси. Ми зібрали відповіді на ряд актуальних для сучасного абітурієнта питань.

Отож, питання №1: а чи взагалі потрібне сучасній молодій людині навчання у ВНЗ?

Безсумнівно – так. У сучасному світі значення навчання у ВНЗ  істотно змінилось. Тепер це не лише можливість отримати систематизований набір знань у певній галузі. Навчання у ВНЗ – це унікальний життєвий досвід. Навіть неперспективна, на перший погляд, спеціальність розширює горизонти, додає впевненості в собі, вдосконалює персональні навички і вміння. Досвід працівника, у будь-яких його амплуа – це той критерій, який прагне «придбати» кожен роботодавець.

Питання №2: які професійні навички хоче бачити в потенційного працівника роботодавець майбутнього?

Експерти стверджують, що перетнувши рубіж 2020-х, на ринку праці будуть затребуваними фахівці, що не лише добре знають свій фах, а й мають крос-галузеву спеціалізацію. Простішими словами, якщо Ви маєте кілька напрямів, які Вам однаково подобаються, не спішіть відмовлятися від одного з них на користь іншого. Навпаки, шукайте можливість поєднати свої захоплення. Так, наприклад, ВУЗи Польщі, орієнтуючись на запити роботодавців і абітурієнтів, поряд із класичними професіями вже пропонують крос-галузеві спеціальності (мехатроніка, енергозберігаючі технології в будівельній галузі, хімія сталого розвитку тощо).

Питання №3: персональні якості фахівця «Світу 4.0»?

Окрім ґрунтовних знань свого фаху, роботодавців завжди цікавили, цікавлять і будуть цікавити особисті якості працівника. За словами експертів, саме 8 наступних навичок і вмінь є візитівкою на ринку праці:

 1. Системне мислення (вміння самостійно визначати завдання та їх вирішувати);
 2. Мультимовність (володіння одночасно кількома мовами на рівні щонайменше В1-В2 безперечно стане козирем на будь-якій співбесіді. До того ж, безпрограшним варіантом буде поєднання вивчення класичних та екзотичних мов, наприклад, англійська + китайська, турецька, іврит тощо);
 3. Френдлі гнучкість (уміння працювати з людьми);
 4. IT-орієнтованість (навички в ІТ-галузі, робота зі штучним інтелектом, керування складними автоматизованими комплексами);
 5. Клієнтоорієнтованість;
 6. Стресостійкість (вміння орієнтуватися під час швидкої зміни задач);
 7. Креативність/ естетичний смак (вміння швидко реагувати на зміну трендів).

Питання №4: топ-професії майбутнього: хто вони, фахівці 2020-х?

Глобалізація та індустріалізація диктують нові тенденції на ринку праці. На зламі десятиліть вже ніхто не формує рейтинги найпопулярніших професій, проте абсолютно чітко можна окреслити галузі знань, обравши які Ви точно не лишитесь без пропозицій працевлаштування після закінчення університету.

Отож, так звані галузі-чемпіони:

 1. Біотехнології (урбаніст-еколог, архітектор живих систем, СІТІ-фермер, біофармаколог тощо);
 2. Медицина ( ІТ медик, генетичний консультант, молекулярний дієтолог, спеціаліст із кіберпротезування тощо);
 3. Енергетика та її накопичення (спеціаліст із локальних систем енергопостачання, проектант енергонакопичувальних пристроїв, метеоенергетик тощо);
 4. Енергомережі та управління енергоспоживанням (маркетолог енергетичних ринків, енергоаудитор, захисник прав споживачів електроенергії тощо);
 5. Транспорт (оператор автоматизованих транспортних систем, інженер із виробництва малої авіації, аналітик експлуатаційних даних тощо).

Питання №5: як, перечитавши купу подібних текстів, не заплутатись і зробити правильний вибір?

Відповідь на це питання певне лежить поза часопростором. Зрештою, повсякчас, фахівці своєї справи отримували роботу, гроші та визнання. Проте, не можливо стати справді фахівцем у галузі, яка абсолютно не приваблює. Перш за все, орієнтуйтесь на свої вподобання. Окрім того, не варто відкидати авторитетні поради і пропускати «між вухами» справді актуальну інформацію щодо вибору майбутньої професії. Проаналізуйте усі зібрані дані та співставте їх зі своїми вподобаннями навичками і вміннями. Лише професія, яка максимально підходить Вам як особистості, сприятиме матеріальному зростанню та принесе моральне задоволення.

Уже сформували актуальний для себе перелік професій? Мерщій телефонуйте менеджерам проекту Moja Edukacja! Опираючись на понад десятирічний досвід співпраці з найавторитетнішими ВУЗами Польщі, ми швидко підберемо для Вас найкращий університет.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

+ 79 = 83