ДЕ ШУКАТИ РОБОТУ ВИПУСКНИКАМ ПОЛЬСЬКИХ ВНЗ?

stypendialna-prohrama-dlya istorykiv-vidkryto-nabir-zayavok

Навчання в університетах Польщі щороку обирає все більше українців. Яка подальша доля молоді, яка уже закінчила навчання та отримала європейський диплом? Є декілька варіантів. Перший – залишитися у Польщі та шукати роботу в цій країні. Другий – повернутися до України та шукати робоче місце. Третій варіант – обрати для роботи та життя іншу країну ЄС. Наша стаття присвячується молоді, яка вирішила залишитися у Польщі та шукати роботу саме тут.

Практика під час навчання

Всі студенти під час свого навчання проходять практику у польських компаніях. Це хороша можливість зарекомендувати себе та у подальшому працевлаштуватися на одну із фірм. Також такі стажування випускник може показати у резюме, це буде йому тільки плюсом. Не варто відмовлятись від безкоштовної практики, адже це додаткова можливість добре себе зарекомендувати та у подальшому влаштуватись у цю компанію працювати офіційно.

Працевлаштування у період навчання

Значна кількість студентів у Польщі підробляє. Це не тільки поляки, але й іноземці. Для студентів є безліч вакансій, на які можна влаштуватися – це не лише кафе та інші заклади харчування, але й невеличкі польські компанії. У будь-якому випадку, варто підписати з роботодавцем контракт, аби точно отримувати обумовлену зарплату і працювати обумовлений час. Адже студенти зазвичай можуть працювати у вихідні дні та у час після навчання, тому такій молоді підходить не будь-яка робота.

Бюро кар’єр

В кожному польському університеті є таке бюро, де вивішуються вакансії на роботу. Це бюро також надає підтримку під час складання резюме, надає рекомендації та пропозиції щодо подальшого працевлаштування.

Який документ потрібно отримати, щоб працювати в Польщі?

Термін студентської візи спливе. Що потрібно оформляти натомість? Посвідку на тимчасове перебування на території Польщі, термін його дії – 1 рік. За цей час можна знайти роботу, після чого оформлюються нові документи.

Comments are closed.