ВІДКРИТТЯ ПОЛЬСЬКОЇ СТУДЕНТСЬКОЇ ВІЗИ: ЩО ЗМІНИЛОСЯ?

На початку 2019 року було внесено зміни до процедури відкриття студентської візи у Польщі. Зміни було внесено після прийняття Європейським Союзом Директив про в’їзд та перебування громадян з країн, які не входять до ЄС. Ці зміни торкнулися і студентів з України, які їдуть навчатися до ЄС.

Які зміни відбулися?

Всі знають, що зараз діє безвізовий режим між ЄС та Україною. Проте він стосується туристів, слухачів мовних шкіл та осіб, які їдуть на курси підвищення кваліфікації, на практику або стажування. У випадку, якщо ви студент чи абітурієнт, зарахований до одного з польських ВНЗ, або учень ліцею або технікуму, вам потрібна національна довгострокова віза.

Сучасна українська молодь у 2019 році зіштовхнулася з безліччю питань, пов’язаних з отриманням цього типу візи. Основна мета нововведень – виявити фіктивних студентів, які фактично виїжджали до Польщі не заради навчання, а заради роботи.

Які документи потрібно надавати для отримання студентської візи?

До переліку документів входять:

  • договір про зарахування до польського ВНЗ;
  • договір оренди квартири або довідка з гуртожитку, де зазначаються ціни на проживання та його тривалість;
  • документ, який підтверджує оплату за навчання в університеті;
  • документ про наявність коштів для покриття витрат на проїзд, харчування та проживання.

Якщо вчитися їде неповнолітній студент, тоді потрібно ще надати спонсорський лист від батьків студента, який засвідчено нотаріусом.

Окрім цього, консул може запросити студента на співбесіду, щоб переконатися, що студент володіє польською мовою на рівні, достатньому для навчання.

Важливий нюанс: термін видачі візи збільшився до 60-ти днів. Раніше візи видавали впродовж 10-ти днів.

Comments are closed.