ВСТУП ДО ВНЗ ПОЛЬЩІ 2020: ЩО ЗМІНИЛОСЯ ЧЕРЕЗ ПАНДЕМІЮ?

У 2020 році вступна кампанія до усіх закладів вищої освіти зазнала змін. Така ситуація викликана пандемією коронавірусу у світі. Абітурієнти та викладачі університетів змушені підлаштовуватись під нові правила, зокрема під посилені карантинні заходи. Зараз і у батьків, і у абітурієнтів залишається багато запитань. До кінця не зрозуміло, як буде проходити навчання, яким буде початок року для першокурсників.

Проте вплив пандемії приніс і ряд позитивних змін. Наприклад, за словами батьків абітурієнтів, питання зі вступом можна було вирішити дистанційно.

Як ВНЗ будуть працювати в умовах пандемії?

Кожен заклад вищої освіти буде самостійно приймати рішення про функціонування під час пандемії коронавірусу. Згідно інформації від освітнього порталу Perspektywy, провідні польські ВНЗ уже дали відповіді на питання про навчання під час зимового семестру 2020-2021 рр. Наприклад, у Варшавському університеті повідомили, що практичні заняття будуть проводити стаціонарно, а лекції – дистанційно, в онлайн режимі. У Вищій економічній школі, розташованій у Варшаві, вирішили зробити навчання дистанційним. У Ягеллонському університеті кожен з факультетів може на свій розсуд вирішувати, які пари будуть проходити стаціонарно, а які дистанційно. У разі, якщо епідеміологічна ситуація погіршиться, університети планують працювати дистанційно.

Як повідомляють представники університетів, непевність щодо форми навчання не вплинула на кількість іноземних абітурієнтів, які хочуть вступити до ВНЗ Польщі. Це стосується і української молоді, яка мріє навчатись за кордоном.

Чи потрібно сидіти 2 тижні на карантині після в’їзду до Польщі?

У Польщі для різних категорій українців узаконили нові правила перебування в країні. Про це повідомило посольство України в Польщі 10 серпня. Від обов’язку перебування на карантині після в’їзду на територію Польщі звільнили осіб, які здобувають освіту в Польщі: учнів, студентів, слухачів, здобувачів післядипломної освіти, докторантів, а також науковців, які проводять дослідження на території Польщі. Тобто після приїзду студента до Польщі не потрібно буде 2 тижні сидіти на обсервації.

Comments are closed.