Навчання за кордоном: система освіти, ціни, гранти, стипендії

Оцініть корисність інформації: 4.4/5, 38 голосів

Система освіти та навчання за кордоном

Ви зацікавлені отримати хороше робоче місце? Тоді краще зробити вибір на користь вищої освіти за кордоном. Наш світ дуже швидко розвивається, внаслідок чого постійно зростає і конкуренція на ринку праці. Тому від кожної людини роботодавці очікують хороших знань в сфері своєї роботи і високої кваліфікації. З огляду на те, що освіта за кордоном має вже сформовані традиції, багато студентів, піклуючись про своє подальше працевлаштування, вибирають саме його. Крім цього, таке навчання дасть можливість не лише цікаво провести час в університеті, але також спробувати себе в дослідницьких проектах, побувати на стажуванні на відомих міжнародних підприємствах.

Іноземні університети мають багато переваг перед вітчизняними:

 1. Диплом, який ви отримаєте після закінчення навчання, буде визнаний у всьому світі і забезпечить працевлаштування в будь-який з цих країн.
 2. Основний акцент в навчанні робиться на отримання практичних знань. Тому вже під час навчання студенти мають практичний досвід, після чого набагато легше працювати на будь-якому підприємстві.
 3. Хороша репутація іноземних університетів поставить вас першими в списку кандидатів на працевлаштування навіть на найвідоміших українських підприємствах.
 4. Навчання за кордоном
 5. Кожен студент має можливість отримати одночасно кілька дипломів завдяки міжнародним програмам співробітництва між університетами.
 6. Якість освіти в кожному університеті регулярно контролюється відповідними органами.
 7. Іноземні університети мають хорошу матеріальну базу.
 8. Кожен студент має можливість вибрати серед великого переліку спеціальностей і після закінчення університету отримати диплом з відповідною спеціалізацією.

Знайти університет в Польщі Подати заявку на вступ до Польщі

Витрати на навчання та гранти

Освіта в іноземних університетах може бути платна, а в деяких випадках майже безкоштовна. Безкоштовну освіту є можливість отримати в одному з ВНЗ Німеччини, Чехії, Норвегії, Франції, Австрії або Італії. Безкоштовне навчання найчастіше пропонується на місцевій мові, а всі витрати на проживання покриваються студентом самостійно.

Детальніше про: Безкоштовне навчання за кордоном, гранти та Витрати на навчання та проживання

Новини про програми, гранти, стипендії на навчання за кордоном

Читати всі новини

Країни - лідери по напрямках навчання

Кожна країна є лідером у певній спеціальності. Зокрема, у Франції більш розвиваються інженерні спеціальності, США лідирує у бізнес освіті та проведенні дослідницьких проектів, у Великобританії більш популярні економічні спеціальності, Швейцарські університети відомі своїми дипломатами та рестораторами, Чехія працює над розвитком медичних наук, туристичних спеціальностей та ІТ, Німеччина - над машинобудуванням , екологією та архітектурою, Італія - над модою та дизайном.

Рівні вищої освіти за кордоном

Вища освіта за кордоном складається з трьох основних рівнів – бакалаврату, магістратури та аспірантури. Коротко розповімо про кожен із цих рівнів.

 1. Бакалаврат (undergraduate degree – BA, BSc) – перший рівень вищої освіти, навчання на якому триває від 4 до 6 років, залежно від обраної спеціальності та країни, у якій здобувається освіта. У країнах ЄС, США та Канади термін навчання на більшості спеціальностей становить 4 роки, на медичних спеціальностях – 5-6 років. Після отримання диплому бакалавра випускник, що отримав вищу освіту, може продовжити навчання на магістратурі або піти на роботу за своєю спеціальністю.
 2. Магістратура (master’s academic degree - MA, MSc, MBA, LL.M, M.Div) – другий рівень підготовки, тривалість якого становить 2-2,5 роки. У країнах ЄС та США випускники університетів зазвичай йдуть працювати після закінчення бакалаврату, який підтверджує отримання вищої освіти. Ступінь магістра йдуть здобувати люди, які планують займати керівні посади у бізнесі, працювати над науковими дослідженнями або займатися викладацькою діяльністю в університетах.
  Детальніше на сторінці: Магістратура за кордоном.
 3. Аспірантура (postgraduate degree – PhD) – останній рівень вищої освіти, результатом якого є отримання вченого ступеня доктора філософії (Ph.D, PhD) після написання та успішного захисту дисертації. У вітчизняній системі освіти цей вчений ступінь раніше називався «кандидат наук», а на сьогодні його також перейменовано на доктора філософії.

Які документи потрібні для вступу?

До переліку документів, які потрібно подати при вступі до закордонного ВНЗ, входять:

 • атестат про отримання повної загальної середньої освіти;
 • сертифікат про знання мови країни, до якої ви їдете навчатися;
 • диплом університету (у разі вступу на магістратуру або в аспірантуру);
 • пакет документів, що вимагається ВУЗом.

Читайте також про: Як вступити до польського ВУЗу та Документи для вступу на навчання до Польщі

Робота під час навчання і після закінчення ВНЗ

Практично всі країни дозволяють паралельно навчатися і працювати. Під час навчального року можна працювати близько 10-20 годин на тиждень, а середня заробітна плата становитиме 10 дол. / Год. Коли настає час канікул, можна збільшити час роботи до 40 годин на тиждень.

Багато країн зацікавлені, щоб студенти-іноземці після завершення навчання залишалися в їх країні. Наприклад, у Великій Британії випускник університету може залишитися працювати в країні, якщо знайде собі роботодавця. У Канаді студент, який успішно вчився 2 роки, може працювати протягом 3х наступних років. Після 1 року такої роботи можна отримати посвідку на проживання в цій країні. У Новій Зеландії аналогічна ситуація: після закінчення університету випускник може 2,5 року працювати в цій країні, після чого отримати посвідку на проживання.

Навіть в разі, якщо роботи за кордоном ви так і не знайшли, ви можете повернутися додому зі своїм дипломом з престижного університету і отримати роботу в хорошій компанії.

Працевлаштування в Європі

Статистика показує, що протягом 3-х місяців після закінчення університету в Європі випускник знаходить собі роботу. Можна починати працювати ще будучи студентом, що заохочується європейськими університетами. Компанії готові прийняти студентів і випускників з хорошою базою знань. Наприклад, випускники медичних університетів у Німеччині отримують мінімум 45 тис. євро на рік, як і випускники в Швейцарії. Банківські службовці отримують річну зарплату в розмірі близько 40 тис. євро.

Знайти університет в Польщі Подати заявку на вступ до Польщі

Читайте також

Messenger Viber Telegram Whatsapp