Наукові ступені в Польщі

Оцініть корисність інформації: 5.0/5, 1 голосів

Здобуття освіти у польських ВУЗах може відбуватися на трьох рівнях:

  • Перший рівень вищої освіти (3-3,5 років) – Бакалавр (Licencjat, Inzyneir)
  • Другий рівень вищої освіти (2 роки) – Магістр (Magister)
  • Третій рівень вищої освіти (2-3,5 років) – Доктор наук (Doctor)
Наукові ступені в Польщі

Більшість програм по усім спеціальностям мають два етапи. Це бакалаврат і магістратура. Проте є ряд напрямків, на яких навчання можливе тільки одразу на магістра. У такому випадку процес триває 5 років, тобто 10 семестрів. До них відносяться:

  • усі напрямки, пов’язані з медициною: загальна медицина, стоматологія, фармацевтика, ветеринарна медицина;
  • психологія;
  • право.

Докторський ступінь можуть отримати всі студенти, котрі мають диплом магістра. Крім того, є у Польщі й таке поняття як післядипломна освіта. Вона дає смогу покращити уже отримані знання з тієї чи іншої спеціальності, або ж освоїти нові спеціальності. Цей рівень освіти представлений досить широко у багатьох ВУЗах, за різними напрямками та спеціальностями.

Є два типи післядипломної освіти, котрі пропонують польські ВУЗи. Перший – з присвоєнням наукового ступеня ( магістр або доктор наук), а другий – прикладна освіта без ступеню (підвищення кваліфікації або ділове адміністрування (MBA)).

Таке навчання проводиться у заочній формі і триває 2-3 семестри в залежності від спеціальності і типу. Ви можете почати навчання, як зазвичай, осінню (з першого жовтня) або навесні (з першого березня). Заочна форма дає можливість поєднувати навчання з роботою, що досить зручно.

Знайти університет Подати заявку на вступ

Читайте також

Messenger Viber Telegram Whatsapp