Магістратура за кордоном

Оцініть корисність інформації: 4.0/5, 5 голосів

Для студентів навчання за кордоном відкриває безліч можливостей. Як з точки зору подальшого працевлаштування, так і з точки зору особистого розвитку, нових знайомств і можливостей більше подорожувати. Не обов'язково вчитися за кордоном всі роки, щоб отримати європейський диплом. Досить поступити на магістратуру за кордон і закінчити таке навчання, після чого ви отримаєте диплом.

У чому складність навчання на бакалавраті в іншій країні? По-перше, це недешево, а по-друге, навчання в основному ведеться на національній мові. Тому набагато простіше поступити на бакалаврат в своїй країні, в вітчизняний університет, а продовжити навчання на магістратурі або в аспірантурі вже за кордоном. Але навчання в кожній країні має свої особливості. Наприклад, в США магістратура майже завжди платна, а аспірантам за їх роботу надається стипендія. Безкоштовне навчання за кордоном на магістратурі пропонують в таких країнах, як Німеччина і Франція, але стипендію тут платять тільки самим здатним зі студентів.

Детальніше про: Магістратура в Польщі

Знайти університет в Польщі Подати заявку на вступ до Польщі

Перспективи навчання на магістратурі за кордоном

Серед перспектив такого навчання:

 • Кращі можливості для працевлаштування: ви зможете вибирати кращу фірму або організацію для працевлаштування. За кордоном набагато більше перспективних посад, більш висока зарплата.
 • Престижний диплом: освіта за кордоном більше орієнтована на практичну підготовку. Тому після закінчення навчання за кордоном на магістратурі ви відразу зможете приступити до роботи.
 • Можливість отримати ще одну спеціальність: ви можете закінчити ваше навчання, яке ви почали в своїй країні, або обрати нову спеціальність.

Підготовка та подача документів

Магістратура за кордоном

Починайте підготовку документів заздалегідь, якщо ви вибрали освіту за кордоном на магістратурі. Це стосується як навчання в Європі, так і в США. Якщо ви автор статей, публікацій або маєте конкретні нагороди, їх теж потрібно буде додати до документів, які ви будете подавати.

Основні документи, які потрібно подавати:

 • диплом про закінчення бакалаврату, виданий вашим університетом;
 • сертифікат про знання мови країни, куди ви будете вступати;
 • рекомендації від ваших викладачів;
 • всі ваші публікації, написані як самостійно, так і в співавторстві;
 • нагороди, які ви отримали;
 • лист-мотивацію, чому ви вибрали навчання за кордоном;
 • ваше резюме.

Це ті документи, які вам найкраще готувати заздалегідь, щоб встигнути і вчасно подати їх в обраний університет за кордоном.

Терміни подачі документів та ціни на навчання

Вам потрібно вивчити ціни на навчання і перелік пропонованих спеціальностей в кожній країні. Найкраще починати шукати навчальний заклад десь за 1 рік до подачі документів. У кожній з країн є свої конкретні правила подачі документів. Більш того, кожен університет має свої вимоги. В основному, університети на своїх сайтах вивішують терміни подачі документів, тому ви зможете швидко зорієнтуватися, коли починається і закінчується подача. У більшості випадків, а особливо в країнах Європи, коли мається на увазі освіта за кордоном на магістратурі, подача документів відбувається за 3 місяці до початку осіннього семестру.

Ціни на таке навчання залежать від спеціальності і рейтингу університету. При цьому, існує можливість потрапити і на безкоштовну магістратуру за кордоном. Наприклад, такі можливості для українців пропонує Німеччина. Але тоді будьте готові, що навчання буде вестися на німецькій мові. Не забувайте, що вам потрібно буде ще платити за житло і за харчування. Тому перед вибором університету детальніше знайомтеся з цінами в цій країні, цікавтеся відгуками інших студентів.

Вступ на магістратуру - cтипендія

З чого почати? Для початку вам потрібно отримати хороші знання, навчаючись на бакалавраті. Паралельно займайтеся вивченням англійської мови. Тоді вам буде набагато легше спілкуватися зі студентами за кордоном. Чим краще ви будете знати англійську, тим вам буде легше вирішувати всі побутові питання.

Щоб успішно вступити на цікаву для вас спеціальність за кордоном, вам потрібно добре вчитися на бакалавраті. Отримання стипендії буде залежати від декількох факторів. Чим вище ваш середній бал, тим більше у вас шансів бути зарахованим і отримувати стипендію. Середній бал повинен бути вище 4,5. Також вам потрібно показати хороші знання англійської мови (TOEFL iBT> 90) або ж мови країни, в якій ви будете вчитися. Пріоритет отримують люди, у яких є наукові публікації, які активно брали участь на конференціях або мають досвід роботи з конкретної спеціальності.

Види стипендій на магістратурі

Стипендії є декількох видів:

 • національні;
 • від університету;
 • від приватного фонду.

Як ви бачите, в першому випадку джерелом фінансування є держава, у другому - конкретний університет, в третьому - приватний фонд. Також стипендії можуть повністю покривати вартість магістратури за кордоном для українців, а можуть - частково. Є і третій варіант, коли студенту або аспіранту покривають не тільки вартість навчання, але і видають гроші на проживання, харчування, а також для страхування. Така стипендія буде залежати від стипендіальної програми або гранту на магістратуру за кордоном. В основному, видається сума від 500 до 2-х тис. Євро, залежно від країни проживання і конкретних умов програми, гранти.

Яка ймовірність вступити на магістратуру за кордоном?

Готуватися до такого вступу потрібно заздалегідь. Вам потрібно знати, що подача документів до іноземного університету потребує і деяких витрат. Вам потрібно буде перевести ваші документи про освіту, нотаріально їх завірити і вислати за кордон. Будьте готові, що вся ця процедура не безкоштовна. Якщо ви претендуєте на стипендію, рекомендуємо вам подавати документи відразу на кілька стипендіальних програм. У вас є можливість виграти грант на магістратуру за кордоном, якщо ви хочете потрапити на безкоштовне навчання.

Навчання на магістратурі в Німеччині

Серед особливостей навчання в Німеччині - можливість отримати практичну підготовку в одній з відомих компаній. А ще у абітурієнтів є можливість потрапити на безкоштовну магістратуру за кордоном в державних університетах. У вас буде можливість вибрати мову навчання: німецька або англійська.

Конкурс на навчання на магістратурі в Німеччині дуже високий, особливо якщо ви збираєтеся вчитися на німецькій, а не англійською мовою. До іноземних студентів висуваються високі вимоги. Якщо у вас були високі бали на бакалавраті (від 4,38), якщо у вас є наукові публікації і хороші рекомендації від ваших викладачів, тоді можете подавати документи на вступ. Потрібно буде також надати сертифікат про знання німецької мови на рівні C2. Якщо ви збираєтеся вчитися англійською, достатньо буде сертифікату про знання англійської на рівні B2 або C1, залежно від вимог університету.

Вартість навчання та кращі університети Німеччини

Скільки коштує річне навчання в Німеччині? Від 200 євро до 16 тис. Євро в рік. Сума інших витрат на проживання та харчування за рік може скласти близько 10 тис. Євро.

Серед кращих німецьких університетів:

 • Університет Єни, де навчаються понад 21 тис. cтудентів.
 • IUBH - один з кращих ВНЗ в галузі бізнесу та менеджменту.
 • Університет прикладних наук ім. Георга Сіома - займає 3 місце серед університетів прикладних наук.
 • Університет Якобса, який займає високі позиції в рейтингах німецьких ВНЗ.

Навчання на магістратурі в Англії

Переваги навчання в Англії - якісні знання, які підкріплюються практичною підготовкою. Серед особливостей такого навчання за кордоном в магістратурі - необхідність володіти англійською досконало.

Якщо ви будете вступати на бакалаврат, вам доведеться витратити 1 рік на доуніверситетську освіту. Це пояснюється тим, що в Англії в школі вчаться не 11, а 12 років. Тому різницю доведеться компенсувати. Є спеціальні програми Graduate diploma, а також Pre-Master, завдяки яким абітурієнту буде легше підготуватися до вступу і вдосконалити знання англійської мови.

Вартість навчання та кращі університети Англії

Орієнтуйтеся на вартість від 9 тис. Фунтів до 20 тис. Фунтів на рік. Що стосується інших витрат, то вони можуть скласти близько 8 тис. Фунтів, залежно від умов і місця вашого проживання.

Серед престижних англійська університетів:

 • University of Strathclyde, який входить в 10-ку кращих університетів Англії;
 • University of Sheffield має дуже високий рейтинг серед англійських ВНЗ;
 • University of Sussex має кращі позиції не тільки в англійських, а й в світових рейтингах університетів;
 • Kingston University London - ще один значимий англійська ВНЗ.

Навчання на магістратурі в Канаді

Перевага навчання в Канаді - можливість добре працевлаштуватися і отримувати високу зарплату після закінчення університету. Вартість навчання відносно невисока. Вибираючи навчання за кордоном в магістратурі, будьте готові пройти великий конкурс. Щоб успішно вступити, вам потрібно показати високий рівень володіння англійською і мати високі бали під час вступу.

Вартість навчання в Канаді

Один рік навчання коштуватиме від 15 до 45 тис. Канадських доларів. На витрати на проживання та харчування за рік піде в середньому близько 10 тис. Доларів.

Навчання на магістратурі в США

Ви прекрасно знаєте, що в США знаходяться найкращі університети світу. Після закінчення магістратури ви можете влаштуватися в одну з кращих компаній по своїй спеціальності. Вам потрібно буде здати на вибір іспит GMAT або GRE, щоб успішно вступити на магістратуру в американський університет.

Що таке GRE? Це комплексний спеціальний тест, спрямований на перевірку загальних знань абітурієнта. Сюди входить і перевірка знань англійської мови. При подачі документів до університету вам потрібно буде надати і свої результати цього тесту.

Що таке GMAT? Цей тест вам потрібно буде пройти, якщо ви збираєтеся навчатися в бізнес-школі. Позитивні результати після здачі тесту дозволять вчитися на магістерській програмі MBA. Такий тест можуть зажадати не тільки в США, але і в найпрестижніших бізнес-школах інших країн.

Кращі університети США

Серед кращих американських університетів виділяються:

 • American University;
 • Adelphi University;
 • Auburn University;
 • The University of Kansas.

Перед вступом у вас буде можливість пройти програму Pre-Master, яка дозволить швидше пристосуватися до американської освітньої системи і поліпшити свої знання англійської.

Навчання на магістратурі в Нідерландах

Серед переваг такого навчання - можливість вчитися англійською та отримати європейський диплом, а сам процес вступу вважається нескладним. Університети Нідерландів пропонують якісне навчання не тільки на бакалавраті, а й на магістратурі. Причому ви можете вибрати англомовний курс.

Якщо вам потрібно підготуватися до вступу, вам підійде програма Pre-Master. Завдяки їй ви зможете краще вникнути в голландську освітню систему і значно поліпшити свої знання англійської мови.

Вартість навчання та кращі університети Нідерландів

Навчання обійдеться близько 10-16 тис. Євро за рік. Також вам знадобиться близько 8 тис. Євро в рік на проживання, харчування та інші витрати.

Серед кращих голландських університетів виділяються:

 • Hanze University;
 • Stenden University;
 • HAN University;
 • The Hague University;
 • Saxion University.

Навчання на магістратурі в Швейцарії

Якщо вас цікавить бізнес-адміністрування, то вам варто однозначно їхати і вступати на магістратуру до Швейцарії. Ви можете вступити в приватний університет, де є програми англійською мовою.

У державних університетах Швейцарії дуже висока конкуренція на 1 місце. Тому щоб успішно вступити на навчання, вам потрібно буде показати високу успішність, чудове знання мови і відмінні рекомендації.

Набагато легше вступити в приватні університети. В основному, українські абітурієнти обирають саме приватні ВНЗ, куди простіше поступити. До Швейцарії з'їжджаються вчитися багато дітей політиків і бізнесменів.

Вартість навчання та кращі університети Швейцарії

Рік навчання буде коштувати по-різному, залежно від спеціальності - від CHF 500 до CHF 38000. Вам знадобиться ще близько CHF 15000 на проживання, а також харчування, проїзд та інші витрати.

Серед відомих швейцарських університетів виділяються:

 • Geneva Business School;
 • International University in Geneva;
 • Institute of finance and management.

Всі ці університети добре відомі і за межами країни завдяки високій якості знань і практичної підготовки студентів.

Навчання на магістратурі у Франції

Якщо ви зацікавлені потрапити на магістратуру за кордоном на бюджет, тоді можете подати документи в один з державних французьких університетів. До того ж, якщо ви надалі хочете зайнятися науковою діяльністю, французькі ВНЗ відкриті для вас.

Основний акцент в освіті тут робиться на теоретичну підготовку студентів, хоча ніхто не забуває і про практику. В основному, навчання ведеться на французькій мові. При подачі документів вам потрібно буде надати і сертифікат про знання французької, а не тільки середній бал за навчання.

Кращі університети Франції

Серед відомих в усьому світі французьких університетів:

 • ESC Rennes School of Business;
 • Ecole d'ART Maryse Eloy;
 • College de Paris.

Якщо ви збираєтеся вчитися англійською мовою, то будьте готові: вам доведеться вступати в приватний університет. Тільки в приватних ВНЗ ведеться навчання англійською. Якщо вас цікавить якісна освіта в сфері дизайну, мистецтва або моди, тоді вам потрібно поступати саме до французького університету.

Навчання на магістратурі в Італії

Абітурієнти мають можливість вступити до магістратури в Італії, причому безкоштовно. Складніше це зробити в державних університетах, де потрібне завірення документів італійським посольством. Терміни такого завірення складають від 2-х до 8-ми місяців, тому абітурієнтам не завжди вдається вчасно подати документи. Простіше буде вступити в приватний італійський університет. Тут пропонують програми і на англійській мові.

Вартість навчання та кращі університети Італії

Вчитися в Італії відносно недорого. За рік навчання можна заплатити від 1 тис. Євро до 20 тис. Євро. Решту витрат складуть близько 7-10 тис. Євро в рік.

Одні з найвідоміших італійських університетів:

 • Domus Academy;
 • Академія NABA Milano;
 • Accademia Costume & Moda.

Навчання на магістратурі в Іспанії

Університети цієї країни пропонують якісну інженерну, а також архітектурну освіту. Також тут працюють найкращі бізнес-школи, це приватні навчальні заклади.

Якщо ви збираєтеся вступати в державний університет, вам потрібно буде не тільки подати пакет документів, але і скласти вступні іспити. Набагато простіше поступити в приватний ВНЗ. Для цього потрібно пред'явити виписку ваших оцінок з бакалаврату, надати сертифікат про знання мови на рівні C1 і надати рекомендації від ваших викладачів.

 Вартість навчання та кращі університети Іспанії

За один рік навчання в іспанському ВНЗ студенти платять від 3 до 30 тис. Євро, залежно від спеціальності. Витрати на проживання складуть близько 7-10 тис. Євро.

Ви можете вибрати один з престижних університетів:

 • University of Malaga;
 • Університет Деусто;
 • Istituto Europeo di Design.

Навчання на магістратурі в Австрії

Ця процвітаюча країна пропонує якісну освіту, в тому числі і на магістратурі. Для успішного вступу потрібно подати не тільки документи про успішне закінчення бакалаврату, а й довідку про знання німецької мови на рівні C1. У приватних університетах пропонують програми і на англійській мові.

Вартість навчання та кращі університети Австрії

В середньому один рік навчання обійдеться від 800 до 28 тис. Євро, а витрати на проживання складуть близько 12 тис. Євро за один рік.

Серед кращих університетів Австрії:

 • Віденський університет, який закінчили багато світових знаменитостей, нобелівський лауреатів, письменників;
 • Віденський університет економіки і бізнесу, який входить до рейтингу 100 кращих європейських ВНЗ в сфері економіки;
 • Університет Вебстер.

Навчання на магістратурі в Чехії

Прекрасна можливість вчитися в самому серці Європи - вибрати навчання в одному з чеських університетів. Ви можете безкоштовно вчитися на магістратурі, якщо виберете навчання чеською мовою. Є можливість вчитися й англійською за помірну плату - від 4 до 10 тис. Євро в рік. При цьому витрати на проживання, харчування теж будуть невисокими - близько 5 тис. Євро в рік. У порівнянні з іншими європейськими країнами це недорого.

Ви можете вчитися безкоштовно чеською мовою. Але щоб вступити, вам потрібно показати не тільки хороші бали, а й відмінне знання чеської мови. Для цього є спеціальні курси чеської мови, які ви можете пройти.

Ви можете пройти мовні курси в декількох закладах: це MSM Academy, спеціальні підготовчі курси Go Study і Julia's School. Це хороша можливість вивчити мову, вступити на безкоштовне навчання і отримати європейський диплом, а в результаті і хорошу роботу.

Знайти університет в Польщі Подати заявку на вступ до Польщі

Читайте також

Messenger Viber Telegram Whatsapp