Навчання в Польщі з Картою Поляка

Оцініть корисність інформації: 5.0/5, 2 голосів

Мабуть, мало хто не чув про такий «чарівний» документ, який відкриває двері всюди у Польщі, як карта поляка. Насамперед, це документ, що «робить» особу приналежною до польського народу. І дає він, насправді, досить багато:

  • довгострокові мульти візи для перетину кордону Польщі надаються безкоштовно;
  • офіційна праця у Польщі можлива без спеціального дозволу;
  • медична допомога на території Польщі при необхідності надається безкоштовно;
  • дозволена підприємницька діяльність у Польщі;
  • знижка у 37% на громадський транспорт;
  • візити до музеїв на безоплатній основі;
  • можливість навчання у навчальному закладі будь-якого рівня без оплати, а також шанс отримувати стипендію на рівні з громадянами Польщі.

Чи безкоштовне навчання у Польщі з картою поляка?

Карта Поляка

Багатьох абітурієнтів турбує питання, чи безкоштовне навчання в Польщі по карті поляка. Ми підкажемо, як поступити в університети Польщі, маючи таку карту. Перш за все, відзначимо: так, навчання у польських університетах буде безоплатним, проте тут також є свої умови.

По-перше, безкоштовне навчання можливе лише за умови вступу до державних університетів Польщі на денну форму навчання. Навіть якщо університет пропонує навчання на польській та на англійській мовах, необхідно обрати польську. Оскільки кількість місць для осіб із картою поляка обмежена, необхідно буде здати екзамени на рівні з польськими абітурієнтами. Безкоштовне навчання можливе як на бакалавраті, так і на магістратурі. У разі, якщо екзамени здано неуспішно, карта поляка все одно дає переваги: студент буде навчатися на обраній спеціальності за ціною, зниженою на 30% (якщо такі умови передбачені університетом). Отже, Ви будете платити орієнтовно 70% вартості навчання. Узгодити ці питання Вам доведеться з керівництвом навчального закладу. Також наголошуємо: подати карту поляка до польського ВНЗ доведеться завчасно (орієнтовно у квітні), тому готуйте усі документи заздалегідь.

Які переваги отримають студенти з картою поляка?

Окрім безкоштовного навчання, студенти матимуть змогу отримувати стипендію. Урядова стипендія буде надаватися студентам, які успішно складуть екзамени Польської екзаменаційної комісії. Пройти їх є змога при Консульствах Польщі в Україні. Також українські студенти з картою поляка можуть претендувати на стипендії для іноземців, які надають польські ВУЗи.

Як отримати карту поляка?

Ви зможете отримати карту поляка за таких умов:

  • потрібно буде надати документ, який засвідчує, що один з членів Вашої родини (одна людина у поколінні батьків або дідусів або дві людини у поколінні прадідусів) мали польську національність або належали до громадян Польщі;
  • Ви повинні будете продемонструвати знання польської мови мінімум базового рівня;
  • необхідно буде підписати декларацію про приналежність до польського народу.

Є ще один варіант, за якого Ви зможете отримати карту поляка: якщо уповноважена організація в Україні зможе підтвердити Вашу участь у діяльності для розвитку польської культури та мови впродовж 3-х останніх років.

Для отримання такої карти у разі виконання всіх умов Вам необхідно записатися на співбесіду з консулом. Надається карта безкоштовно.

Як абітурієнту, якому ще не виповнилося 18 років, отримати карту поляка?

У такій ситуації абітурієнти можуть отримати карту поляка лише зі згоди батьків і тільки у тому випадку, якщо у обох або у одного з батьків є карта поляка. Якщо у вона є лише у одного з батьків, другий повинен надати згоду у польському консульстві. Таку згоду повинен буде дати і абітурієнт.

Який термін дії карти поляка?

Видається карта на період 10 років. Якщо термін дії карти добігає кінця, за 3 тижні до цього необхідно подати заяву про продовження терміну її дії на наступні 10 років.

Проте, як не крути, карта поляка не робить Вас поляком, не надає громадянства чи можливості постійно проживати на території Польщі, не звільняє від необхідності відкривати візи і так далі. Більш детально ознайомитися з інформацією про даний документ можна на сайті http://luck.msz.gov.pl.

Знайти університет Подати заявку на вступ

Читайте також

Messenger Viber Telegram Whatsapp