Вартість навчання за кордоном та витрати на проживання

Оцініть корисність інформації: 3.8/5, 32 голосів

Про навчання за кордоном

Обираючи навчання за кордоном та країну, в якій Ви будете отримувати освіту, варто дізнатися якою буде ціна навчання в ВНЗ даної країни, а також про інші витрати, такі як проживання, харчування та транспорт. Не забувайте також про те, що час від час, буде потрібно їздити і до дому.

Вартість освіти в популярних країнах за весь період навчання

Країна Річна вартість навчання, тис. дол. Річна вартість проживання, тис. дол. Загальна вартість навчання з проживанням, тис. дол. Тривалість навчання
  США Державні ВНЗ 10,21 8,53 80,87 4 роки
Приватні ВНЗ 23,94 8,53 137,01 4 роки
Канада 6,10 6,91 55,09 4 роки
Великобританія 10,21 8,78 56,96 3 роки
Австралія 5,97 6,04 37,00 3 роки
Нова Зеландія 5,58 5,52 33,49 3 роки

Вартість навчання та проживання в інших країнах світу

Країна навчання Вартість навчання Витрати на проживання

Недорога освіта

Австрія 800 євро в рік проживання плюс харчування приблизно буде коштувати 10 тис. Євро на рік
Німеччина безкоштовно в державних університетах, необхідна оплата студентських зборів орієнтовно 10 тис. Євро на рік
Греція 1 тис. Євро на рік, залежно від ВНЗ та обраної програми істотно нижче, ніж в інших країнах ЄС
Ісландія Ісландія безкоштовно в державних університетах, необхідна оплата студентських зборів - 200 євро в рік приблизно однаково з країнами ЄС
Люксембург безкоштовно в більшості державних університетів, на деяких програмах навчання - від 1200 євро за рік + реєстраційний збір 200 євро однаково з іншими країнами ЄС
Норвегія безкоштовно в державних університетах, реєстраційний збір 100 євро в рік близько 15 тис. Євро на рік
Польща від 900 євро в рік в приватних і 1250 євро на рік в державних університетах від 300 євро в місяць
Португалія 1,5 тис. Євро на рік нижче, ніж в інших країнах ЄС
Фінляндія безкоштовно на фінському і шведському мовою, англійською - кілька тис. Євро в рік приблизно однаково з іншими країнами ЄС
Франція навчання на бакалавраті - 500 євро в рік, на магістратурі - близько 900 євро в рік залежить від міста, де буде вчитися студент

Економне навчання

Угорщина від 2 тис. Євро на рік менше, ніж в більшості європейських країн
Іспанія від 4 тис. Євро на рік менше, ніж у багатьох країнах ЄС
Італія навчання в державних ВНЗ - близько 500 євро в рік менше, ніж в більшості європейських країн
Кіпр приблизно 14 тис. Євро на рік, а якщо вибрати навчання на грецькій мові, витрати будуть нижчими
Чехія безкоштовно чеською мовою в державних ВНЗ, близько 2 тис. Євро на рік за навчання англійською менше, ніж у багатьох країнах ЄС
Швейцарія 1,5-6 тис. Євро на рік набагато дорожче, ніж у багатьох країнах ЄС

Дорога освіта

Англія близько 9 тис. Фунтів на рік за навчання на бакалавраті, 11 тис. Фунтів на рік - на магістратурі орієнтовно 9-18 тис. Фунтів на рік
Данія близько 12 тис. Євро в рік Приблизно 10-15 тис. Євро на рік
Ірландія навчання обійдеться в кілька тисяч євро на рік набагато нижче, ніж у Великобританії
Нідерланди близько 9 тис. Євро в рік істотно нижче, ніж в сусідніх скандинавських країнах
Швеція 9-15 тис. Євро на рік орієнтовно 8-15 тис. Євро на рік

Скільки студенту доведеться витрачати за кордоном?

Звичайно, крім оплати за навчання в університеті, будь-якому студенту доведеться оплачувати свої додаткові витрати. Звичайно, у студентів, які навчаються за кордоном, такі витрати будуть значно більшими. Пропонуємо розібратися: скільки приблизно студенту доведеться витрачати грошей на власні потреби?

Сума таких витрат буде залежати від країни, у якій проходить навчання. Пропонуємо переглянути основні пункти витрат студентів у різних країнах.

США

Найбільш престижні ВНЗ знаходяться саме у США: це Гарвардський та Массачусетський університети. Саме там навчається велика кількість студентів з різних країн світу. Окрім витрат на проживання та страхування студентам доводиться оплачувати своє харчування, а також платити за комунальні послуги. Це і є основні витрати студента.

Такі витрати залежать від штату, де навчається студент, а також від його способу життя. Життя поза кампусом обійдеться дешевше, ніж в ньому. Найдорожчим містом для життя у США вважається Сан-Франциско, за ним іде Нью-Йорк. За останніми даними 2016 року, витрати на проживання у Нью-Йорку в середньому будуть становити 40 тис. дол. на рік, у Сан-Франциско – 43,6 тис. дол.

Наведемо орієнтовні витрати на проживання та харчування у США.

Витрати на оренду житла обійдуться у 500-1500 дол. на місяць, комунальні витрати становитимуть 1-1,5 тис. дол. на місяць. Що стосується транспорту, то проїзний коштуватиме вам 75 дол. на місяць. Джинси тут можна придбати за 40 доларів, а квиток у кіно обійдеться в 11 дол.

Біля 20-40 дол. ви будете щотижня витрачати на продукти, 50 дол. обійдеться відвідування кафе, 12 дол. буде коштувати недороге харчування у фаст-фудах.

Великобританія

Саме у Великобританії розташовані найстаріші університети світу – Імперський коледж Лондона, Кембридж тощо. Іноземці охоче їдуть сюди навчатися праву, управлінню та проведенню соціальних досліджень. Проживання у цій країні дуже дороге, проте для студентів передбачена система знижок. Можна купити проїзний квиток на транспорт, це буде вигідніше. Дешевше може обійтися оренда квартири, ніж життя у кампусі. Найбільш популярним містом серед студентства є Белфаст. Витрати на проживання тут набагато нижчі, ніж у столиці.

Витрати на проживання та харчування за тиждень орієнтовно складуть 370 доларів, залежно від місяця проживання.

Наведемо орієнтовні витрати на проживання та харчування у Великобританії.

Витрати на оренду житла обійдуться у 850-1000 дол. на місяць, комунальні платежі становитимуть 80 дол. на місяць. Місячний проїзний на транспорті буде коштувати 60 доларів. Джинси тут можна придбати за 80 доларів, а квиток у кіно обійдеться в 12 дол.

Біля 70 дол. ви будете щотижня витрачати на продукти, 16 дол. буде коштувати відвідування кафе, у 8 дол. обійдеться недороге харчування у фаст-фудах.

Загальні витрати на семестр без врахування ціни авіаквитків будуть становити 6,2-7 тис. дол.

Канада

Іноземцям вигідно навчатися в Канаді, адже проживання тут буде обходитись дешевше, ніж у Британії чи США. Звичайно, є міста, де проживання буде дорогим – це Торонто, Ванкувер та Монреаль. Орієнтовні витрати на проживання мешканця Торонто у тиждень становлять 1 тис. дол. Найбільш безпечними містами вважаються Квебек, Гуелф та Баррі.

Наведемо орієнтовні витрати на проживання та харчування у Канаді.

Витрати на оренду житла обійдуться у 400 дол. на місяць, комунальні платежі становитимуть 300 дол. на місяць. Місячний проїзний на транспорті буде коштувати 90 доларів. Квиток у кіно обійдеться в 13 дол., обід буде коштувати 7 дол., вечеря – біля 13 дол. Продукти харчування обійдуться у 200 дол.

Витрати за один рік проживання у Канаді будуть становити від 7,5 до 11,5 тис. дол..

Австралія

Студентам з Австралії набагато вигідніше жити у гуртожитку, що допоможе заощадити. Найдорожчими містами країни є Сідней та Мельбурн. Набагато менше будуть витрати студента, який навчається у місті Воллонгонг або Хобарт. Для отримання студентської візи необхідно підтвердити свою фінансову спроможність проживати у цій країні та мати на рахунку не менше 18,6 тис. австралійських доларів.

Наведемо орієнтовні витрати на проживання та харчування у Австралії.

Витрати на оренду житла обійдуться у 950-1350 дол. на місяць, комунальні витрати становитимуть 165 дол. на місяць. Що стосується транспорту, то проїзний коштуватиме вам 100 дол. на місяць. Джинси можна придбати за 100 доларів, а квиток у кіно обійдеться в 14 дол.

Біля 65 дол. ви будете щотижня витрачати на продукти, 60 дол. обійдеться відвідування кафе, 14 дол. буде коштувати недороге харчування у фаст-фудах.

Витрати за один рік проживання у Австралії будуть становити від 6 до 7,5 тис. дол. США.

Німеччина

Кількість іноземних студентів, які навчаються у Німеччині, становить більше 11%. Навчатися тут буде набагато дешевше, ніж у США, Канаді чи Австралії. За семестр студент повинен заплатити 500 євро, що є невеликою платою, порівняно з університетами інших країн. Незважаючи на відносно невеликі витрати на проживання, життя у великих містах може коштувати дорого. Багато людей тут користуються велосипедами, які заощаджують витрати на транспорт.

Наведемо орієнтовні витрати на проживання та харчування у Німеччині.

Витрати на оренду житла обійдуться у 260-630 дол. на місяць, комунальні витрати становитимуть 240 дол. на місяць. Що стосується транспорту, то проїзний коштуватиме вам 72 дол. на місяць. Джинси тут можна придбати за 85 доларів, а квиток у кіно обійдеться в 11 дол.

Біля 45 дол. ви будете щотижня витрачати на продукти, 45 дол. обійдеться відвідування кафе, 9 дол. буде коштувати недороге харчування у фаст-фудах.

Витрати за один семестр проживання у Німеччині будуть становити від 3,8 до 4,5 тис. дол. без врахування вартості авіаквитків.

Знайти університет в Польщі Подати заявку на вступ до Польщі

Читайте також

Messenger Viber Telegram Whatsapp