Безкоштовне навчання в Польщі для українців

Оцініть корисність інформації: 4.1/5, 64 голосів
Безкоштовне навчання в Польщі

Навчатися у польських державних ВУЗах можна абсолютно безкоштовно. Для цього є декілька умов та причин. По-перше, якщо Ви маєте карту поляка. Такий документ надає можливість не тільки навчання в Польщі безкоштовно, але й отримання стипендії. Тобто, ваші права аналогічні польському студенту.

У такому випадку зарахування у «лави» студентів відбувається на загальній конкурсній основі. І навіть, якщо Ви будете навчатися на платній формі, то зможете отримати знижку у розмірі 40 %.

Якщо ж вам не так пощастило, і карти поляка у Вас немає, то Ви можете взяти участь у спеціальних стипендіальних програмах, або ж поборотися за різноманітні гранти - детальніше Гранти та стипендіальні програми. У польських університетах є свої індивідуальні системи знижок та програм, які розраховані на іноземного студента. Тому навіть без «загадкової» карти можна вчитися абсолютно безкоштовно!

Наприклад, безкоштовна освіта в Польщі надається в університеті в Катовіцах (програма дійсна кожен рік), в Сілезькому університеті (у цьому році – 200 місць), а також в інших ВУЗах Польщі (Університет Марії Кюрі в Любліні. Педагогічний університет Кракова і так далі).

Безкоштовна освіта в Польщі – це унікальна можливість здобути європейський диплом та отримати престижну професію.

Знайти університет Подати заявку на вступ

Абітурієнт з України має 4 шляхи вступити до ВНЗ Польщі та навчатися там безкоштовно:

 • за допомогою карти побиту;
 • за допомогою карти поляка;
 • проходження конкурсу в університеті;
 • спеціальні вимоги.

Перший шлях – карта побиту

Карта побиту - навчання в Польщі

Наявність карти побиту, яка засвідчує ваше постійне місце перебування на території Польщі, прирівнює вас до громадянина Польщі. Таким чином, після оформлення ПМЖ, абітурієнт матиме змогу безкоштовно навчатися у державних університетах Польщі.

Карта побиту містить наступну інформацію про її власника: прописку у Польщі, імена батьків абітурієнта, номер PESEL, особисті дані (зріст, колір очей, волосся).

Карта побиту є документом, що засвідчує легальність перебування особи-іноземця у Польщі. Також вона надає змогу вільно пересуватись у межах ЄС.

Другий шлях – карта поляка

Карта поляка - навчання в Польщі

Карта поляка дозволяє безкоштовно навчатися у державних університетах Польщі абітурієнтам, які мають польське коріння.

Чому вигідно оформити карту поляка?

 • можна безкоштовно навчатися в державних університетах Польщі;
 • студенти забезпечуються стипендією;
 • є змога офіційно працевлаштуватися;
 • отримання безкоштовного медичного обслуговування;
 • надається знижка на проїзд у залізничному транспорті розміром 37%;
 • можна займатися підприємницькою діяльністю у Польщі.

Третій шлях – університетський конкурс

Безкоштовна освіта в Польщі

Абітурієнт з України у разі успішної здачі вступних іспитів може безкоштовно навчатися у одному з перерахованих університетів Польщі:

Четвертий шлях

Стипендія на навчання в Польщі

Щоб навчатися безкоштовно, український абітурієнт повинен виконати ряд вимог:

 • мати високий бал атестата (не нижче 10 балів);
 • успішно скласти екзамени університету;
 • підтвердити знання польської мови на рівні B2: зазвичай перевірку проводить сам університет. Тест включає письмове завдання; усне спілкування; аудіювання.

Якщо абітурієнт має сертифікат B1+, який видала Польська державна комісія, інші тестування на знання мови здавати не потрібно. Тест на отримання сертифікату B1+ можна здавати в Україні та Польщі кожного року.

Існує декілька видів основних стипендіальних програм, які підтримують ВУЗи Польщі:

 1. Erasmus Mundus Scholarships. Це міжнародна програма обміну, яка дає можливість українським студентам поїхати на навчання до Польщі, на один або два семестри. Ціль такого обміну – отримання диплому магістра. При цьому учасники отримують стипендію, яка покриває значну частину витрат на проживання. Її сума – біля 1000 євро в місяць.
 2. Польський Еразмус для України. Це програма від польського уряду, яка спрямована на допомогу українським студентам. Вона розрахована на 2015-2016 навчальний рік і включає не лише можливість безкоштовного навчання, але й виплату щомісячної допомоги. Така стипендія складає 900 злотих (для бакалаврату і магістратури) і 1350 злотих для аспірантури. Стати учасником програми можуть українці, які:

  • не мають ні карти поляка, ні дозволу на проживання, ні громадянства Польщі.
  • закінчили два курси (для бакалаврату), або чотири курси (для магістратури) та мають документальне підтвердження цього.
  • мають середній бал за останній рік навчання «4», «добре» (80-100 балів за болонською системою).
  • добре володіють польською мовою (як гарант цього – сертифікат або співбесіда).

  Детальніше ознайомитися з цією інформацією можна на офіційному сайті Міністерства Освіти і Науки України. Або ж завітайте на сайт міжнародного співробітництва і європейської інтеграції.

 3. International Visegrad Fund (Міжнародний Вишеградський Фонд). Це спеціальна програма, яка дозволяє студенту обрати навчальний заклад і спеціальність у будь-якому ВУЗі країн-учасниць фонду. У нього входить Чехія, Словаччина, Польща та Угорщина. Крім того, Ви можете обрати й найбільш зручну для себе мову викладання.

  Програми навчання в Польщі

  За умовами фонду Ви можете претендувати на стипендію на загальній конкурсній основі. Розмір такої щомісячної виплати становить 2000-2300 євро. Сама ж програма триває 1-4 семестри, в залежності від обраної спеціальності. Щоб більш детально ознайомитися з умовами участі у проекті, варто зайти на сайт фонду.

 4. World Wide Studies (Всесвітні студії). Це освітній проект, який заснований В. Пінчуком і допомагає абітурієнтам отримувати підтримку у вигляді фінансової виплати на протязі навчання закордоном по програмі магістра (безкоштовна магістратура в Польщі).
 5. Teraz Wroclaw. Проект від адміністрації польського міста Вроцлав. Надається підтримка іноземних студентів при навчанні у міських ВУЗах.
 6. Різноманітні промо-акції, які забезпечують безкоштовне навчання у польських навчальних закладах та приводяться безпосередньо ними в індивідуальному порядку. Наприклад, того року 1% державних місць в університеті Politechnika Warszawska відвели для таких цілей. А у інституті Politechnika Lоdzka була фіксована кількість «акційних» місць, яка складала 26 штук. В той час як Uniwersytet Sląski w Katowicach пропонував аж 201 місце.
 7. Програма, яка забезпечує безкоштовне навчання учнів 9-11 класів у школах таких польських міст як Люблін, Радом та Демблін. Угода про це була підписана у 2010 році і доступна для усіх бажаючих, хто має базові знання польської мови (володіє розмовними навичками, вміє читати, писати і розуміти спів бесідника). Для вступу необхідно пройти конкурс, оснований на співбесіді, без екзаменів і тестів.

Подайте заявку на вступ та гарантовано отримайте знижку!

Знайти університет Подати заявку на вступ

Читайте також

Messenger Viber Telegram Whatsapp