Бакалаврат в Польщі для українців

Оцініть корисність інформації: 5.0/5, 3 голосів

Як вступити до Польщі на бакалавра?

Перед вступом потрібно детально спланувати, яку спеціальність хоче обрати абітурієнт. Якщо ж спеціальність ще не обрано, бажано знати хоча б бажаний напрямок навчання. Університети Польщі пропонують навчання на таких напрямках, як прикладна математика, менеджмент, туризм, будівництво, лікарська справа, архітектура, дизайн тощо. Кожен університет спеціалізується на якомусь переліку напрямків. Представники Moja Edukacja зможуть допомогти абітурієнту визначитися із вибором спеціальності.

Наступним кроком є обрання університету, в якому Ви плануєте навчатися, подання документів та, безпосередньо, вступ на бакалавра в Польщу. Розташування університету залежить від Ваших побажань – це може бути столиця Польщі – Варшава, може бути інше велике місто (Краків, Лодзь, Вроцлав, Познань, Гданськ, Люблін) або місто біля моря (якщо Вас цікавлять морські ВНЗ). Також Ви можете обрати університет, розташований у місті, найближчому до кордону з Україною, куди буде швидко та недорого добиратися. Вибір більшості абітурієнтів та їх батьків залежить від якості навчання та ціни, яку пропонує сплатити ВУЗ за надані послуги. Отож наступним пунктом ми пропонуємо розглянути вартість навчання на бакалавра в Польщі.

Знайти університет Подати заявку на вступ

Ціна навчання на бакалавраті в Польщі

Необхідно відзначити, що ціна на навчання в Польщі залежить від статусу ВУЗу. Державні університети Польщі пропонують вищу ціну на навчання, в той час як у приватних ВНЗ вартість навчання може бути значно нижчою. До того ж, приватні ВУЗи Польщі готові знизити ціну, надаючи студентам знижки. Вам також потрібно орієнтуватися: якщо Ви маєте карту поляка, необхідно обирати серед державних ВУЗів. Тривалість навчання на бакалавра становить 3-3,5 роки.

Чи може бути навчання на бакалавраті безкоштовним для українців?

Бакалаврат в Польщі

Так, може. Отримати диплом бакалавра в Польщі безкоштовно можливо у кількох випадках. По-перше, якщо Ви маєте карту поляка, тоді Ви вступаєте до університету Польщі на таких самих правах, що й польські абітурієнти. Також Ви можете виграти грант на безкоштовне навчання в Польщі або взяти участь у стипендіальній програмі.

Які міста Польщі зосереджують найбільше університетів?

Перш за все, це Варшава – столиця Польщі, яка нараховує найбільшу кількість ВУЗів серед усіх міст. Тут розташовано Варшавський університет, надає освіту Головна Школа Торгівлі, Військова Технічна Академія, відомий Політехнічний Варшавський університет та інші державні ВУЗи. Серед приватних ВНЗ необхідно підкреслити авторитет Університету Лазарського, Академії Леона Козмінського, Вищої Школи Суспільної Психології, Академії Суспільних наук.

Серед університетів Кракова найбільш престижними вважаються Ягеллонський університет, Краківський Економічний Університет, Політехнічний Краківський університет, Краківська Академія ім. Анджея Фрича Моджевського, Вища Школа Управління і Банківської Справи в Кракові та Академія Суспільних Наук.

Лодзь також має низку університетів, відомих у всій Європі завдяки якості освіти: це Політехнічний університет Лодзі, Лодзький університет та Суспільна Академія Наук.

Не можна забувати про Вроцлав, у якому якісну освіту надає Вроцлавський університет, Економічний університет, Політехнічний Вроцлавський університет, Вища Банківська Школа у Вроцлаві та Вища Торгова Школа у Вроцлаві.

Яку мову навчання обрати?

Навчання на бакалавраті в Польщі може здійснюватися на двох мовах: на польській або на англійській. Такі умови пропонує більшість університетів. Деякі університети Польщі пропонують навчання на французькій, німецькій, іспанській, російській та інших мовах. Проте якщо Ви претендуєте на безкоштовне навчання за картою поляка, зможете обрати для навчання лише польську мову. Загалом мова навчання не впливає на якість освіти в Польщі, проте, пройшовши курс навчання англійською, Ви матимете більше перспектив для подальшого працевлаштування. У Вас буде можливість працювати у будь-якій країні Європи або поза її межами. Звичайно, вартість навчання на англійській або інших іноземних мовах буде більшою, ніж при викладанні на польській мові.

Знайти університет Подати заявку на вступ

Читайте також

Messenger Viber Telegram Whatsapp