Зателефонуйте нам:

Пн-Пт, 9:00-17:00

mojaedukacja

Viber +38 (096) 702-17-67

+38 (050) 728-35-37

+38 (073) 471-80-50

Замовити дзвінок  Записатися на розсилкуЗнайти університет

Подати заявку на вступ

Вища освіта та навчання в Польщі

Система освіти в Польщі за останні десять років стрибнула набагато вперед і продовжує активно розвиватися і понині. При цьому підвищується не лише чисельність навчально-освітніх закладів, але і якісь викладання в них.

Вирішивши здобути освіту у Польщі, Ви можете стати студентом таких університетів, які були засновані ще у 14 столітті!

Навчання в Польщі

Якщо говорити про теперішній час, то Польща підтримує Болонський процес, який впроваджений у всіх університетах країни. Польські ВУЗи можуть запропонувати абітурієнту дуже широкий вибір напрямків підготовки, починаючи з технічних та медичних спеціальностей і закінчуючи економічною, фінансовою і гуманітарною освітою.

При цьому ціна освіти в Польщі набагато нижча, ніж при навчанні в інших європейських країнах. Крім того, вища освіта в Польщі дешевше не дороща, ніж в столичних ВНЗ України. Це робить навчання в Польщі максимально доступним для всіх і кожного.

Для вступу у ВУЗ потрібно зовсім небагато: атестат про закінчення школи (усі 11 класів) та бажання навчатись. Хоча крім цього деякі університети виставляють й інші вимоги.

У наш час українська молодь дуже зацікавлена у здобутті освіти за кордоном. Воно й не дивно, адже з європейським дипломом шансів влаштуватися на омріяну роботу набагато більше , і в Україні, і в будь-якій країні ЄС. Тому все більше випускників шкіл надають перевагу саме польським університетам.

Переваги навчання в Польщі для українців

Освіта в Польщі для українців дає великий перелік переваг. Окрім то, що Ви станете власником європейського диплому , Ви здобудете хороші знання. При цьому тішить і те, що в більшості випадків це доступно і за адекватну ціну.

Звичайно, такі фактори сприяють активному потоку абітурієнтів на навчання саме в Польщу, а не в якусь іншу країну ЄС. Так, на 2013-2014 навчальний рік сюди приїхало понад 15 тисяч українських випускників. В цілому в той же рік у Польщі навчалось майже сорок тисяч іноземних студентів, котрі також обрали польські ВУЗи замість вітчизняних. А все завдяки тому, що уряд Польщі активно займається питанням покращення умов для навчання іноземців. І, слід зазначити, це дає свої плоди.

Для українців Польща вигідна одразу декількома факторами. По-перше, вона в територіальному плані знаходиться зовсім близько від України. По-друге, культура і менталітет народів не так радикально відрізняється. По-третє, польська мова дуже схожа на українську і російську. Враховуючи все це, наш студент, поїхавши на навчання, не буде почувати себе «чужаком», йому доволі легко буде призвичаїтись до життя тут, уникнувши і болючої адаптації, і мовного бар’єру. Крім того Польща одна з найдешевших країн в сенсі вартості навчання та проживання

Знайти університет Подати заявку на вступ

Іспити

Кожен семестр під час навчання завершується здачею фінішного екзамену. Вони можуть бути як в письмовій, так і в усній формі. Також відрізняється і їх кількість. А ось система оцінювання зазвичай класична: від незадовільно (2) до відмінно (5).

Вартість польської освіти

Якщо говорити про фінансову сторону, то навчання у Польщі є досить доступним. Середні ціни мають приблизно наступні показники:

 • навчання у приватному ВУЗі – починаючи з 800 євро на рік;
 • навчання у державному ВУЗі – починаючи з двох тисяч євро на рік;
 • навчання для іноземців на конкурсній основі – безкоштовно;
 • навчання для тих, у кого є карта поляка – безкоштовно.

Оплата зазвичай розбивається на роки або семестри. Разом з основною платою часто треба зробити ще одноразовій внесок. Це, так зване Wpisowe, розмір якого здебільшого коливається від 50 до 350 євро. Завдяки цьому університет може забезпечити студента усім необхідним: шкільним приладдям, формою (якщо вона є) і так далі.

Окрім цього, для організації повного процесу треба погасити ще такі витрати:

 1. Медична польська страховка: в районі 30 євро на рік і є обов’язковою для відкриття візи студентові;
 2. Консульський збір: має фіксовану ставку в 18,5 євро;
 3. Проживання, транспорт в межах міста, харчування, кишенькові – близько 300 євро на місяць.

Продукти харчування

Харчування в Польщі

Харчуються студенти Польщі за свій рахунок, але при кожному університеті є свої їдальні, де ціни зазвичай нижче. Так, комплексний обід тут можна взяти за 12-15 злотих. Крім того, Ви можете харчуватись і в інших кафе або їдальнях, яких у Польщі дуже багато.

Окрім того є велика кількість магазинів і супермаркетів. Наприклад, найбільш вигідними по ціні-якості є такі торгові сітки як Biedronka, Carefur, TESCO, де ціни є досить доступними. У цілому харчування і інші побутові витрати становлять біля 120-150 євро на місяць.

Основні продукти харчування мають приблизно наступні ціни (середні показники, у злотих):

 • Сир - 17.00
 • Ковбаса - 12.00 - 17.00
 • Кава 500 гр. - 11.00 - 17.00
 • Йогурт - 1.50
 • Картопля - 1.50
 • Морква-1.50
 • Молоко - 2.50
 • Овочевий набір для перших страв - 2.50
 • Соки - 2.50
 • Хліб - 2. 70
 • Макарони (4 порції) - 2.00
 • Яблука (1 кг.) - 2.00
 • Масло - 3.00
 • Рис (4 порції) - 3.00
 • Цукор - 4.00
 • Рослинна олія 1 л - 5.00
 • Чай (50 пакетиків) -5.00
 • Консерви – 1.00-5.00

М'ясо:

 • Курятина - 15.00
 • Свинина (вирізка) - 15.00
 • Яловичина (вирізка) - 25.00

Якщо говорити про харчування в кафе, то вартість на день становить не більше 10 євро (40 злотих):

 • Сніданок - 8-12 злотих
 • Обід - 12-15 злотих
 • Вечеря - 8-12 злотих

Транспорт

Транспорт в Польщі

Громадський транспорт у Польщі досить розвинений. У містах «ходять» як автобуси, так і трамваї, у деяких є ще й метро. При цьому транспортні засоби мають розклад, який можна побачити на кожній зупинці. Транспорт ходить чітко за розкладим.

Оплата за проїзд проводиться у вигляді придбання квитка. Це можна зробити як в найближчому кіоску, так і у самому автобусі. В обов’язковому порядку треба також скасувати білет, як тільки Ви зайшли до автобуса. Типи квитків бувають різними: на тридцять хвилин дії, на добу, одноразові та багаторазові, і так далі. Коштують вони не однаково. Є особлива категорія квитків – «ulgowy», розраховані на студентів і мають у два рази меншу ціну. Є можливість також придбати проїзний на цілий місяць. За допомогою студентського квитка такий проїздний коштуватиме в 2 рази дешевше

При цьому слід знати, що у кожному місці вартість квитків відрізняється. Наприклад, у Любліні ціна за стандартний білет становить 2,4 злотих, а у Варшаві – 4,8 злотих.

Є хороший ресурс, який працює в якості додатку на смартфонах — http://jakdojade.pl/. З ним Вам буде простіше добратися громадським транспортом з однієї точки міста в другу, якщо Ви ще не знаєте міста.

Студентам надається можливість покупки місячного або піврічного абонемента для проїзду у всіх міських видах транспорту (трамвай, автобус, тролейбус) зі студентською знижкою. Вартість місячного абонемента з необмеженою кількістю поїздок близько 50 злотих. В містах на зупинках встановлені вплатомати, де студент вставляє свій студентський квиток, обирає період абонемента і вносить на студентський квиток необхідну суму коштів.

Знайти університет Подати заявку на вступ

Читайте також